OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 32. Niedziela zwykła, 11.11.2012

Dziś Narodowe Święto Niepodległości oraz Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To przypomnienie, że potrzebna jest nasza modlitwa o wolność i pomyślność Ojczyzny, tym bardziej, że dzieją się w Ojczyźnie dziś niedobre sprawy; także pamiętać nam trzeba w modlitwie o braciach i siostrach w wierze, którzy za wiarę są prześladowani.

Liczby porażają: za wiarę w Chrystusa rocznie ginie 170 tys. chrześcijan, czyli co 3 minuty ginie 1 chrześcijanin, 200 milionów chrześcijan jest brutalnie prześladowanych, w ponad 70 krajach świata łamie się prawo do wolności religijnej.

Kościół modli się dziś szczególnie za chrześcijan w Egipcie, gdzie masowo kościoły są dewastowane, gdzie 12 milionów chrześcijan cierpi ustawiczne prześladowanie, są zabijani, wyrzucani z domów, żyją na wysypiskach śmieci. Mamy w przedsionku kościoła ulotki, które informują o tych faktach; obraz z telewizji czy internetu jest niepełny i nieprawdziwy.

Dziś o 15.00 nabożeństwo różańcowe za zmarłych wypominanych, ale także w intencji prześladowanych za wiarę.

Bóg zapłać serdeczne za wszystkie ofiary złożone dziś na potrzeby naszego kościoła.

O 17.00 w czwartek Msza św. szkolna.

W zakrystii zapisujemy intencje Mszy św. na nowy rok.

W tym tygodniu w liturgii w środę przypada wspomnienie błog. Marii Merkert, w sobotę św. Elżbiety. Msza św. w intencji Sióstr Elżbietanek w sobotę o godz. 7.00. Z racji przyznanych w Roku Wiary przywilejów, w środę można uzyskać odpust zupełny – pod zwykłymi warunkami.

Przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz prześladowanych chrześcijan. To znak naszej solidarności i pomocy dla Kościoła Prześladowanego.
Bóg zapłać za złożone ofiary.

Napisane przez admin1 dnia listopada 09 2012 10:48:46