OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 26. Niedziela zwykła, 30.09.2012

Dziś XXVI niedziela zwykła roku liturgicznego.

Od jutra rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc Różańca św. Różaniec to modlitwa, której nie można nie odmawiać. Indywidualnie, a jeszcze lepiej wspólnie. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe codziennie w tygodniu o 17.30, po Różańcu wieczorna Msza św. W niedziele Różaniec o 15.00. Parafianie z wiosek niech gromadzą się na wspólnym odmawianiu Różańca w swojej wiosce – przy Krzyżu lub w kapliczce. Jeśli już nie wspólnie, to na pewno odmawiamy Różaniec w domu wspólnie z rodziną. W obliczu współczesnych ogromnych rozmaitych zagrożeń tylko modlitwa może uratować nasze dusze, naszą Ojczyznę i świat.

Z racji przypadającego 7 października święta Matki Boskiej Różańcowej zapraszamy wszystkie Róże Różańcowe w najbliższą sobotę rano o godz. 7.00 na Mszę św. w intencji Róż Różańcowych; Msza św. z nauką stanową. Wcześniej o 6.30 wspólny Różaniec.

Msza św. szkolna w czwartek o 17.00. Powinna ona gromadzić wszystkie dzieci i młodzież szkolną z parafii. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami i dziećmi pierwszokomunijnymi, którzy deklarują się przyjąć pierwszą komunię w naszej parafii.

Natomiast w piątek o 17.30 spotkanie dla młodzieży z drugich klas Gimnazjum, tych, którzy zgłosili już wcześniej pragnienie przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii. Uczniowie z trzecich klas Gimnazjum mają szkolną wycieczkę, zatem przyjdą na spotkanie w przyszły piątek, czyli 12 października.

We wtorek w liturgii przypada wspomnienie świętych Aniołów Stróżów, w czwartek św. Franciszka z Asyżu.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. Odwiedziny chorych w sobotę od 8.00. Zgłoszenie odwiedzin w zakrystii.

Zachęcamy do prenumeraty Gościa Niedzielnego i Małego Gościa dla dzieci i młodzieży na IV kwartał. Prenumeratę można zamówić w zakrystii.

W przyszłą niedzielę w parafii Dożynki. Uroczysta Msza św. dziękczynna dożynkowa o godz. 11.00. Dożynki parafialne przygotowują w tym roku parafianie z Gorzowa. Próba orkiestry przed Dożynkami w Domu Kultury w piątek o godz. 20.00.

Za sprzątanie kościoła dziękujemy parafianom z ul. Kluczborskiej. O przyjście w najbliższą sobotę o 9.00 prosimy parafian z Dębiny nr. 1 – 10 oraz z Karpat. I prośba – już jesień, liści coraz więcej. Jeśli możliwe, prosimy o przyjazd ciągnika z przyczepą i o zabranie narzędzi ogrodniczych. Duży teren przy kościele wymaga uprzątnięcia. Bóg zapłać za przyjście, za troskę o Dom Boży.

Napisane przez admin1 dnia września 29 2012 12:01:49