OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 12. Niedziela zwykła, 24.06.2012

Dzisiejsza niedziela w liturgii obchodzona jest jako Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Na Górze św. Anny pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców. W Kozłowicach odpust. Na nabożeństwo popołudniowe tamtejsza parafia zaprasza dziś także naszych parafian.

Przypominamy, że dziś wyrusza pielgrzymka parafialna do Włoch. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 17.00.

W tym tygodniu kończy się rok szkolny i katechetyczny. Z tej okazji w czwartek o godz. 17.00 Msza św. dziękczynna dla dzieci i młodzieży, ich rodziców i nauczycieli. Od godz.16.00 spowiedź św. dla dzieci i młodzieży z racji zakończenia roku szkolnego.

Czwartek to zarazem 40. rocznica ustanowienia diecezji opolskiej. W tym dniu o godz. 18.30 w Katedrze Opolskiej odbędzie się centralna uroczystość 40-lecia diecezji opolskiej. Mszy św. dziękczynnej przewodniczyć będzie Nuncjusz Apostolski w Polsce, abp Celestino Migliore przy współudziale Arcybiskupów i Biskupów Metropolii Górnośląskiej.

W piątek tego tygodnia, 29 czerwca, przypada doroczna uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. To święto nakazane. W piątek Msze św. rano o 7.00 i 9.00, po południu dla dzieci i młodzieży o 17.00 oraz wieczorem o 18.00. Kolekta w to święto to tzw. „świętopietrze” – do dyspozycji Stolicy Apostolskiej.

W przyszłą niedzielę na Górze św. Anny pielgrzymka dzieci.

W zakrystii przyjmujemy zapisy na prenumeratę Gościa Niedzielnego i innych czasopism katolickich.

Za sprzątanie kościoła dziękujemy parafianom z Gorzowa z ul. Wojska Polskiego, o przyjście w najbliższą sobotę o 9.00 prosimy parafian ul. Chopina – blok pierwszy od ulicy. Bóg zapłać za zrozumienie, za troskę o Dom Boży.

Napisane przez admin1 dnia czerwca 23 2012 09:22:37