OGŁOSZENIA PARAFIALNE, Trójcy Przenajświętszej, 3.06.2012

W parafii odpust – oddajemy cześć Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu. Można dziś w naszym kościele zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, czyli stan łaski, komunia św., odmówienie modlitwy Wierzę w Boga, Ojcze nasz, modlitwy w intencjach Ojca św. oraz brak przywiązania do wszelkiego grzechu. Dziękujemy Ojcu Aleksandrowi Heliosowi za przewodniczenie uroczystościom odpustowym. O godz. 15.00 nieszpory odpustowe.

Miesiąc czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Po Mszach św. wieczornych odprawiane będzie nabożeństwo do N.S.P.J.

W tym tygodniu w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msza św. o godz. 8.00, a po Mszy św. wyruszy procesja Bożego Ciała. Trasa procesji jak co roku wyjdzie z kościoła do klasztoru i przez Rynek z powrotem do kościoła. O przygotowanie ołtarzy prosimy Siostry, Róże Różańcowe, mieszkańców z Rynku i naszą młodzież. Wzdłuż trasy procesji przyozdobimy domy i mieszkania. O czynny udział w procesji prosimy służbę liturgiczną, orkiestrę, poczty sztandarowe, dzieci sypiące kwiaty, dzieci w strojach komunijnych i wszystkich parafian – to szczególna okazja do oddania czci Chrystusowi Eucharystycznemu i do wyznania wiary. Po procesji o godz. 10.00 również będzie sprawowana Msza św.

W oktawie Bożego Ciała, od piątku, wieczorne Msze św. połączone będą z procesją eucharystyczną dookoła kościoła. Liczny niech będzie nasz udział w tych Mszach św., również dzieci sypiących kwiaty i dzieci w strojach komunijnych. Jak każe nasza parafialna tradycja, będą to Msze św. sprawowane w intencji poszczególnych wiosek naszej parafii i Gorzowa – od gradobicia, o dobre plony, o błogosławieństwo Boże w życiu. W tym tygodniu w Boże Ciało o 8.00 w intencji parafian z Nowej Wsi i Tęczynowa, o 10.00 z Budzowa i Pakoszowa. W piątek o 18.00 w intencji parafian z Zofiówki, Dębiny, Karpat, w sobotę o 18.00 w intencji parafian z Karłowa i Leśnik.

Za sprzątanie kościoła dziękujemy parafianom z ul. Kwiatowej, o przyjście najbliższą sobotę o 9.00 prosimy parafian z ulicy Wojska Polskiego – bez bloków. Bóg zapłać za zrozumienie i za troskę o Dom Boży.

Kolektę w przyszłą niedzielę, w drugą niedzielę miesiąca, przeprowadzi Rada Parafialna. Przeznaczona jest na renowację ołtarzy, figur, obrazów w naszym kościele. Aktualnie w pracowni konserwatora zabytków jest duża figura św. Jana Chrzciciela. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w przyszłą niedzielę.

W ostatnią środę Ks. Biskup udzielał sakramentu bierzmowania młodzieży gimnazjalnej z naszego dekanatu. Bóg zapłać za wzorcowy udział w tej uroczystości. Podziękowaniem za dar tego sakramentu będzie wspólne dziękczynne nabożeństwo – Msza św. sprawowana jutro w poniedziałek o godz. 18.30 w kościele św. Michała w Oleśnie (to kościół przy Rynku) dla wszystkich bierzmowanych. Rodziców prosimy o umożliwienie udziału bierzmowanym w tym nabożeństwie.

Niedziela dzisiejsza jest obchodzona w Polsce jako Dzień Dziękczynienia – Przed kościołem po Mszy św. zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie – to wotum dziękczynne narodu za dar wolności. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Napisane przez admin1 dnia czerwca 01 2012 22:23:37