Zaloguj
OGŁOSZENIA PARAFIALNE, Zesłanie Ducha Świętego, 27.05.2012


Dziś niezwykle ważna i podniosła uroczystość - Uroczystość Zesłania Ducha Św. Po południu dziś o 15.00 nabożeństwo do Ducha Św. – nabożeństwo uwielbienia, przygotowane przez dzieci i młodzież z naszej scholi parafialnej – dedykowane przede wszystkim naszym matkom z okazji Dnia Matki. Zapraszamy zatem do kościoła – dziś o godz. 15.00.

W parafii dziś również rocznica pierwszej komunii świętej.

Pielgrzymi udający się w czerwcu na pielgrzymkę do Włoch mają dzisiaj spotkanie z organizatorem pielgrzymki, p. Podzielnym z Olesna. Spotkanie odbędzie się o godz. 16.00 w salce biblioteki parafialnej przy plebanii.

Jutro w poniedziałek – drugi dzień uroczystości Zesłania Ducha Św. – czyli święto N.M.P. Matki Kościoła. Msza św. rano o 7.00 i wieczorem o 18.00. Niech znajdzie się jutro czas na Eucharystię sprawowaną ku czci Matki Kościoła, naszej Matki.

Nabożeństwa majowe odprawiamy po Mszy św. wieczornej. Parafianie z wiosek niech nabożeństwa te sami odprawiają przy Krzyżu czy kapliczce w swojej wiosce. To już ostatnie dni maja.

W tym tygodniu wieczorna Msza św. w środę 30 maja będzie wyjątkowo już o godz. 16.30, ponieważ o 18.00 w kościele w Bodzanowicach będzie udzielany przez księdza biskupa sakrament bierzmowania młodzieży gimnazjalnej z całego naszego dekanatu. Wskazane jest, by do Bodzanowic wyjechać z parafii najpóźniej o godz. 17.00.

W czwartek o 17.00 Msza św. szkolna.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w tygodniu przed każdą Mszą św. Odwiedziny chorych w sobotę od 8.00. Zgłoszenie odwiedzin chorych w zakrystii.

Dla starszej młodzieży propozycja i zaproszenie – do udziału w Spotkaniu Młodych w Lednicy, w najbliższą sobotę, 2 czerwca. Dojazd indywidualny lub wspólny autobusem z Kluczborka lub z Olesna. Zapisy w tamtejszych parafiach. Spotkanie odbywa się pod hasłem „Miłość cię odnajdzie” – to słowa z dzienniczka św. Faustyny. Szczegóły spotkania w Internecie.

Za pomoc w sprzątaniu kościoła dziękujemy parafianom z Gorzowa z ul. Kwiatowej, o przyjście w najbliższą sobotę o godz. 9.00 prosimy parafian również z ulicy Kwiatowej – lewa strona. Bóg zapłać za przyjście, za troskę o czystość Domu Bożego.


W przyszłą niedzielę, 3 czerwca, w naszym kościele doroczny odpust parafialny ku czci Trójcy Przenajświętszej. Suma odpustowa w intencji parafian o godz. 11.00. W czasie sumy świętować też będziemy jubileusz 50-lecia ślubów zakonnych naszej siostry Elżbietanki z Gorzowa, Siostry Bernardy Szpakowskiej. Zapraszamy do udziału w tej sumie parafian i wszystkich gości.

Odpust to uroczystość religijna, związana z możliwością zyskania odpustu zupełnego, wskazana jest więc bardzo z tej okazji spowiedź i komunia św.

O udział w sumie odpustowej prosimy orkiestrę, dzieci w strojach komunijnych, poczty sztandarowe.

Przed kościołem w przyszłą niedzielę ogólnopolska zbiórka do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie – to wotum dziękczynne narodu za dar wolności.

Napisane przez admin1 dnia maja 24 2012 17:37:25
485 czytań · Drukuj