Zaloguj
OGŁOSZENIA PARAFIALNE, Wniebowstąpienie Pańskie, 20.05.2012


Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. O 15.00 nabożeństwo popołudniowe.

W parafii również dziś uroczystość pierwszej komunii świętej. 13 chłopców i 13 dziewczynek po raz pierwszy dziś w pełni uczestniczy we Mszy św. Powierzamy dzieci komunijne modlitwom parafian. W nadchodzącym tzw. „białym tygodniu” dzieci wraz z rodzicami uczestniczą codziennie we Mszy św. wieczornej.

W przyszłą niedzielę rocznica pierwszej komunii św. Dzieci z klas czwartych przyjdą z rodzicami do kościoła w najbliższy piątek: najpierw o 16.30 próba przed rocznicą, a od godz. 17.00 spowiedź św. dla dzieci i rodziców przed rocznicą pierwszej komunii św.

Codziennie w naszym kościele odprawiamy nabożeństwa majowe: w tygodniu po Mszy św. wieczornej, w niedziele o 15.00. Parafianie z wiosek niech nabożeństwa te odprawiają samodzielnie przy Krzyżu czy kapliczce w swojej wiosce. Ta piękna odwieczna tradycja nie powinna zaginąć!

Nabożeństwa majowe łączymy w tym tygodniu z nowenną do Ducha Św. Uroczystość Zesłania Ducha Św. obchodzić będziemy w przyszłą niedzielę.

W czwartek o 17.00 Msza św. szkolna.

Dla gimnazjalistów z klas trzecich, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania, w piątek o godz. 18.00 Msza św. i spowiedź św. przed bierzmowaniem.

W sobotę Dzień Matki. Msza św. w intencji wszystkich matek, żyjących i zmarłych, w sobotę rano o 7.00. Dzieci i młodzież z naszej scholi parafialnej przygotowały też dla wszystkich matek specjalne nabożeństwo – w przyszłą niedzielę o 15.00.

W sobotę też w katedrze opolskiej święcenia kapłańskie. Niech to będzie okazja do modlitwy za kapłanów i o nowe powołania do służby w Kościele.

Są jeszcze dwa wolne miejsca na czerwcową pielgrzymkę do Włoch. Zapisy w zakrystii.

Za pomoc w sprzątaniu kościoła dziękujemy parafianom z Gorzowa z ulicy Kolorowej, Ogrodowej, Sportowej, o przyjście w najbliższą sobotę o godz. 9.00 prosimy parafian z Gorzowa z ulicy Kwiatowej – prawa strona. Bóg zapłać za przyjście, za troskę o czystość Domu Bożego.Napisane przez admin1 dnia maja 19 2012 09:18:31
474 czytań · Drukuj