OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 21. Niedziela zwykła, 21.08.2011

Dziś XXI niedziela zwykła roku liturgicznego.

W nadchodzącym tygodniu dwa święta maryjne: w poniedziałek N.M.P. Królowej, w piątek Uroczystość N.M.P. Częstochowskiej. Zapraszamy do udziału we Mszy św. rano o 7.00 lub wieczorem o 18.00.

Słowa podziękowania kierujemy do wszystkich organizatorów Festiwalu Piosenki Religijnej w Pawłowicach, który odbył się w poniedziałek, w Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Szczególne podziękowanie dla członków zespołu naszego parafialnego Caritas za zaangażowanie, poświęcony czas i ogromną pracę, którą wykonali. To był absolutny wolontariat – i za to podziękowania i gratulacje, bo Festiwal okazał się wyjątkowo udaną imprezą. Bóg zapłać też wszystkim parafianom za ofiarowane fanty.

W najbliższą sobotę, czyli jak co roku w ostatnią sobotę sierpnia, odbędzie się parafialna pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Kalwaryjskiej na Makowe Wzgórze w Praszce. Za względu na duży ruch samochodowy zrezygnowaliśmy z pieszej pielgrzymi, są jednak w naszych domach samochody i rowery, a 4 km to naprawdę blisko. Było nam przykro, że w ubiegłym roku było nas tak mało – tymczasem miejsce to stało się znane i nawiedzane coraz liczniej przez pielgrzymów z całej Polski. Z naszej, z najbliższej sąsiadującej parafii, dotarło wtedy na pielgrzymkę zaledwie kilkadziesiąt osób. W tym roku niech będzie lepiej. Matce Bożej Kalwaryjskiej chcemy zawierzyć przede wszystkim chorych, osoby starsze, także – z nowym rokiem szkolnym – dzieci i młodzież. Przypomnę: sobota, 27 sierpnia, godz. 9.00 – Msza św. dla pielgrzymów z naszej parafii i dekanatu gorzowskiego w Sanktuarium na Makowym Wzgórzu. Dojazd indywidualnie, samochodem lub rowerem.

Za sprzątanie kościoła dziękujemy naszym parafianom z Gorzowa z ulicy Kwiatowej, o przyjście w najbliższą sobotę o godz. 9.00 prosimy naszych parafian z Pawłowic – Brody i Dziesiątki. Dziękujemy za zrozumienie, troskę o świątynię parafialną i za ofiary na kwiaty. Jeśli to możliwe, prosimy też o przyjście z kosiarką do trawy.

Zapraszamy do naszej biblioteki parafialnej. Jedna dobra książka jest lepsza niż 10 jałowych filmów w telewizji. Ciągle też można zamawiać prenumeratę Gościa Niedzielnego. To najlepszy tygodnik w Polsce – bez manipulacji, bez nachalnej polityki, zawsze z prawdziwymi wiadomościami.

Na dzisiejszą niedzielę i cały nadchodzący tydzień wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa.

Napisane przez admin1 dnia sierpnia 20 2011 14:49:23