Festiwal piosenki religijnej BARKA

W święto Wniebowzięcia NMP, 15 sierpnia 2011 r. w godzinach popołudniowych, wiele ludzi wzięło udział w plenerowej imprezie obok pałacu w Pawłowicach, której przewodnim tematem było spotkanie z piosenką religijną.
Współorganizatorem imprezy była nasza parafialna Caritas, której członkowie rozprowadzali losy - cegiełki z niespodzianką.
Loteria cieszyła się dużym powodzeniem, bo już w połowie imprezy zabrakło losów-cukiereczków.
Dochód przeznaczony zostanie na cele charytatywne.
Nie brakowało stoisk z jadłem i napojami, kawą i ciastem, ale najważniejsze były występy.
Na otwarcie festiwalu wystąpiło 3 tenorów-amatorów, a wsród nich nasz Ks. Proboszcz (kliknij na obrazku - to z Kuriera TVP Opole), którzy zaśpiewali wraz z ludźmi tytułową pieśń festiwalową Barkę, po czym scenę opanował na 2 godziny zespół Jacka Kieroka (na zdjęciu).
Następnie wystąpili: kabaret Śląskie Rancho, grupa Siódma Trąba Baranka i soliści Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. Wieczorem rozpoczęła się zabawa taneczna.
Organizatorzy umówili się już na przyszły rok - na kolejny, II Festiwal, tak się wszystkim podobał ten tegoroczny.
Napisane przez admin1 dnia sierpnia 18 2011 18:47:31