Wakacje, wakacje
Dodane przez admin1 dnia Czerwca 26 2010 15:44:07
Dzieci i młodzież rozpoczynają wakacje, jako okres zasłużonego odpoczynku po trudach roku szkolnego i akademickiego.
W piątek 25 czerwca miało miejsce nabożeństwo dziękczynne kończące ten rok szkolny.
Szkoda, że przy niezbyt wysokiej frekwencji - zwłaszcza młodzieży starszej; nieobecni niech żałują, bo było przepięknie!
(W galerii zdjęć są fotografie z tego nabożeństwa.)
Proponujemy Wam znaleźć czas na ciekawe spotkania młodych w lipcu, a także zarezerwować sobie miejsce w pielgrzymce na Jasną Górę w sierpniu br.
Ale po kolei:
w dniach 12-17 lipca odbędzie się XVII Spotkanie Młodych WOŁCZYN 2010. Spotkanie Młodych to czas dla ...


Treść rozszerzona
... siebie, by przemyśleć swoje życie, stanąć jakby z boku; wyciszyć wnętrze. Ale Spotkanie Młodych w Wołczynie to również świetna muzyka. Codziennie wieczorem odbywają się koncerty, w których grają zespoły chrześcijańskie (i nie tylko) z tzw. najwyższej półki.
Zapisy on-line, informacje i plan spotkania patrz tutaj.

Kolejna propozycja to XIV Święto Młodzieży na Górze św. Anny, w dniach 19-24 lipca.
Tegoroczne święto przebiegnie pod hasłem „W górę serca!”. W tym czasie franciszkanie zaplanowali szereg konferencji, spotkań z gośćmi, dyskusji w grupach, a także wieczornych koncertów (Regau w poniedziałek, Illuminandi we wtorek, 40 i 30 na 70 w środę oraz Gospel Rain w czwartek). Oczywiście centrum każdego dnia będzie Eucharystia, a przez cały czas będą działały: poradnia psychologiczno-rodzinna, poradnia AA, centrum informacji o sektach oraz ośrodek powołaniowy i integracyjny.
Zapisy już trwają, a przyjmowane są telefoniczne codziennie od poniedziałku do soboty w godz. od 9.00 do 20.30 pod numerem tel. 077 46 25 380.

I wreszcie XXXIV piesza pielgrzymka opolska na Jasną Górę.
Kto uczestniczył już w modlitwie i spotkaniu w drodze do Matki, wie jakie to bogactwo i radość mimo zmęczenia. Każdy pielgrzym przeżywa nie tylko przygodę ale przede wszystkim głębokie spotkanie z Bogiem w drugim człowieku. Na szlaku wszyscy są siostrami i braćmi, troszczą się o siebie, wspierają i razem niosą intencje do tronu Maryi. Zachęcamy do udziału we wspólnym pielgrzymowania z grupami swoich parafii. Zapisy do strumienia kluczborskiego już trwają – w parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku.
Pielgrzymi z Opolszczyzny do Częstochowy tradycyjnie wyruszą w kilku strumieniach. Jako pierwszy - w niedzielę 15 sierpnia - zacznie pielgrzymowanie strumień z Nysy.
W poniedziałek, 16 sierpnia, dołączą Opole, Głubczyce i Racibórz, we wtorek 17 sierpnia - Kluczbork. Cała pielgrzymka dotrze do celu w sobotę, 21 sierpnia.
Strumień kluczborski poprowadzą: ks. Rafał Siekierka, ks. Piotr Jędras i ks. Jan Golba.