Do Świętej Anny
Dodane przez admin1 dnia Czerwca 22 2010 10:08:02
W dniach 26-27 czerwca br. odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców do sanktuarium na Górze św. Anny.
Rozpoczęcie w sobotę o godz. 18.30 Mszą św., po niej o 21.00 modlitwy wieczorne w Domu Pielgrzyma.
W niedzielę o godz. 8.30 modlitwy poranne oraz spowiedź, o 8.40 Różaniec, o 9.10 konferencja „Rodzina szkołą bogatszego człowieczeństwa”, o 10.00 Msza św. koncelebrowana przez księży biskupów i neoprezbiterów, o 12.30 nauka stanowa „Być świadkiem miłości” (głosi ks. Józef Kusche), o 13.15 nabożeństwo kończące pielgrzymkę.

Z kolei Pielgrzymka Dzieci odbędzie się w dniach 3-4 lipca br. W sobotę o godz. 18.00 intronizacja figury Dzieciątka Jezus i Msza św. z kazaniem. W niedzielę o godz. 10.00 Msza św. w grocie lurdzkiej pod przewodnictwem ...
Treść rozszerzona
... bp. Gerarda Kusza, o 13.00 nabożeństwo dla dzieci i rodziców z występami chórów dziecięcych i schol, a po nabożeństwie błogosławieństwo dla dzieci i rodziców na Rajskim Placu.

Zapraszamy parafian do udziału w tych pielgrzymkach.
Od kilku wieków na szczycie góry pielgrzymi znajdują czas na refleksję i na spojrzenie z innej perspektywy na swoje życie. Nikt, kto naprawdę szuka, nie odchodzi zawiedziony.

Święta Anna - babcia Jezusa Anna i jej mąż, Joachim, długo oczekiwali na potomstwo. Po wielu latach modlitw doczekali się narodzenia córki, Maryi. Gdy ta dorosła, została Matką Boga. Święta Anna przygotowała Maryję do jej dzieła. Jest więc dobrą Babcią domowego ogniska, gdzie wnukiem był wcielony Boży Syn.

Rzeźba o wysokości 52 cm przedstawia trzy postacie. Pośrodku w postawie stojącej ukazana jest św. Anna, która na lewym ramieniu trzyma swoją Córkę - Najświętszą Maryję Pannę oraz na prawym ramieniu swojego Wnuka - Pana Jezusa.
Postać Maryi jest mniejsza od postaci Jezusa, dla podkreślenia różnic w znaczeniu roli Jezusa i Jego Matki.
"Samotrzecia" - tak mówi się o tej figurze. "We troje razem" - jak interpretowano to połączenie w średniowieczu. Święta Anna wysuwa dzieci na pierwszy plan, a "sama jest trzecia".