Michał Archanioł w Gorzowie!
Dodane przez admin1 dnia Września 13 2019 20:32:45
W niedzielę 29 września przypada święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, a już w poniedziałek 30 września przybywa do Gorzowa św. Michał Archanioł! Rozpocznie się 3-dniowe nawiedzenie naszej parafii przez figurę tego św. Archanioła, przybyłą do nas z włoskiego sanktuarium na górze Gargano, gdzie miały miejsce cudowne objawienia.
W programie nawiedzenia znajdują się m.in. Msze św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów, kazania i konferencje o świecie aniołów, błogosławieństwo osób starszych, chorych i dzieci, akt zawierzenia parafii św. Michałowi Archaniołowi. Można będzie przyjąć szkaplerz św. Michała Archanioła.
Powitanie figury nastąpi w poniedziałek 30 września na Rynku, poprzedzone nabożeństwem oczekiwania o godz. 17:30. Po procesji do kościoła o godz. 18:00 rozpocznie się Msza św. Szczegółowy plan nawiedzenia figury znajduje się ...
Treść rozszerzona
... w Gazetce parafialnej, a będzie jeszcze podany w Ogłoszeniach.
Figura św. Michała Archanioła przyjedzie na Rynek w specjalnej kaplicy samochodowej. Dobrze byłoby ją eskortować w procesji do kościoła przez Straż Pożarną, a w powitaniu niechby wzięła udział orkiestra dęta. Niech nie zabraknie licznie zebranych wiernych, dzieci, pocztów sztandarowych.
I módlmy się już teraz o o dobre owoce nawiedzenia parafii.

Św. Michał Archanioł z groty objawień na Gargano jest czczony we Włoszech od V wieku. Tamtejszym Sanktuarium opiekują się polscy zakonnicy - księża michalici. To oni właśnie starają się upowszechnić kult św. Michała, peregrynując w znaku jego figury po polskich parafiach od 2013 r.
Więcej informacji o michalitach i nawiedzeniu znajdziesz tutaj, a o cudach w Gargano dowiesz się stąd.

Kliknij na miniaturze z figurą, aby powiększyć.