Adwent 2017
Dodane przez admin1 dnia Grudnia 01 2017 19:59:30
W I pierwszą niedzielę Adwentu trzeba przypomnieć sobie, po co ten czas dany nam i zadany przez Boga. Adwent jest przygotowaniem na Boże Narodzenie, ale też na sąd Boży w dniu ostatecznym. Potrzebne jest zatrzymane się w pędzie naszego życia. Kościół zachęca do zachowania abstynencji od alkoholu i ograniczenia używek, jak słodycze, nikotyna, a także do praktykowania uczynków miłosierdzia. No i są Roraty, u nas codziennie o godz. 17.00.
Jak to ks. Proboszcz w Ogłoszeniach na I niedzielę Adwentu podkreślił, Roraty są dla dorosłych. W Ewangelii Pan ...
Treść rozszerzona
... Jezus nauczał dorosłych i błogosławił dzieci. My stawiamy dziś problem na głowie: to dla dzieci Roraty, katecheza, Msza św. szkolna.
Nie tak jest w Ewangelii... Dzieci oczywiście również przychodzą na Roraty - z rodzicami.
Pielęgnujmy też rodzinne zwyczaje adwentowe, np. gromadzenie się rodziny na wspólnej modlitwie wokół świecy czy wieńca adwentowego.

Na koniec: tegoroczne rozważania roratnie poświęcone są św. Józefowi. Ma to związek z rozpoczętym w I niedzielę Adwentu Nadzwyczajnym Rokiem Jubileuszowym św. Józefa ogłoszonym przez papieża Franciszka dla sanktuarium w Kaliszu.


" Święty Józefie, pomóż nam przeżyć pobożnie tegoroczny Adwent.
Z Twoją pomocą chcemy odkrywać na nowo prawdę o Bogu
żyjącym blisko nas, bliżej niż nam się wydaje.
Ucz nas, jak wierzyć, jak kochać, jak być wiernym.
Amen."


P.S. Zajrzyj do Galerii, gdzie są zdjęcia z wystroju kościoła, Kiermaszu adwentowego i wizyty św. Mikołaja. Dalej znajdziesz album z przyjęcia nowych marianek i ministrantów w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.