OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 4. Niedziela Wielkanocna, 29.04.2012
Dodane przez admin1 dnia Kwietnia 27 2012 13:50:09


Dziś IV niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Dobrego Pasterza; obchodzona jest jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczyna ona Tydzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele.

Od wtorku - nabożeństwa majowe – odprawiamy je w tygodniu po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 15.00. Parafian z wiosek usilnie prosimy, aby nabożeństwa takie sprawować – wzorem lat ubiegłych – w swoich wioskach, przy Krzyżu czy w kapliczce swojej wioski. Wystarczy się umówić z sąsiadami na taką „majówkę”, na konkretną godzinę, szczególnie zapraszając dzieci i młodzież. To nasza piękna parafialna tradycja i nie może ona zaginąć !

W nadchodzącym tygodniu:

- we wtorek obchodzimy św. Józefa rzemieślnika, po Mszy św. wieczornej pierwsze nabożeństwo majowe

- w czwartek 3. maja Uroczystość N.M.P. Królowej Polski. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 9.00. Nabożeństwo majowe do N.M.P. Królowej Polski w czwartek o 15.00. Przewodniczyć będzie O. Justyn, Franciszkanin z Prudnika, moderator Rodziny Franciszkańskiej.
Nie będzie w czwartek Mszy szkolnej, Msza św. wieczorna w o godz.18.00

- w piątek św. Floriana, o 17.00 Msza św. w intencji naszych Strażaków – żyjących i zmarłych – ku czci Patrona św. Floriana. Na Mszę św. o 17.00 zapraszamy również dzieci komunijne, po Mszy św. próba przed pierwszą komunią św.

- dla gimnazjalistów z klasy trzeciej przygotowujących się do bierzmowania o 18.00 w piątek spotkanie w kościele.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w tygodniu przed każdą Mszą św. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 8.00. Zgłoszenie odwiedzin w zakrystii.

Pielgrzymi, którzy zapisali się na pielgrzymkę do Włoch wpłacają należność do dnia 6 maja w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

Za pomoc w sprzątaniu kościoła dziękujemy parafianom z Więckowic Starych, o przyjście w najbliższą sobotę o godz. 9.00 prosimy parafian również z Więckowic Starych, nr 13 d końca. Bóg zapłać za troskę o czystość naszej parafialnej świątyni.