Tydzień Ekumeniczny
... diecezji opolskiej mają miejsce przeróżne inicjatywy, a w niedzielę 16 stycznia wysłuchaliśmy listu pasterskiego naszego Biskupa Opolskiego (możesz go przeczytać tutaj).

W Gorzowie stały się tradycją nabożeństwa ekumeniczne odprawiane na przemian, raz w naszym kościele, drugi raz w kościele ewangelickim. W tym roku kolej przypada na kościół ewangelicki, a Słowo Boże wygłosi nasz Ks. Proboszcz.
Nabożeństwo odbędzie się w niedzielę 30 stycznia o godz. 15:00.
Pamiętajmy!!
Sercem całego ruchu ekumenicznego jest modlitwa. Gdyby jej nie było, to spotkania między przedstawicielami różnych wyznań chrześcijańskich byłyby bezcelowe. U podstaw modlitwy jest wiara. To ona powinna wpływać na nasze życie codzienne i napełniać nas szacunkiem i miłością do drugiego człowieka, także tego inaczej wierzącego.
W tym duchu zapraszamy na nabożeństwo do kościoła ewangelickiego.

P.S. Warto zajrzeć do Galerii zdjęć
admin1 dnia stycznia 24 2011 19:23:19