Uroczystość Najświętszego Serca Jezusa
Podczas jednego z objawień s. Małgorzacie Marii Alacoque, jakie miało miejsce 16 czerwca 1675 r., Pan Jezus ukazał Swoje Boskie Serce mówiąc:

"Oto Serce, które tak bardzo ukochało ludzi, że w niczym nie oszczędzając siebie, całkowicie się wyniszczyło i ofiarowało, aby im okazać swoją miłość. Przeto żądam od ciebie, aby w pierwszy piątek po oktawie Bożego Ciała zostało ustanowione święto - szczególnie po to, by uczcić Moje Serce przez Komunię Świętą i uroczyste akty przebłagania, w celu wynagrodzenia Mu za zniewagi doznane w czasie wystawienia na ołtarzach. Obiecuję, że Moje Serce otworzy się, aby spłynęły z niego strumienie Jego Boskiej Miłości na tych, którzy Mu tę cześć okażą i zatroszczą się o to, by inni Mu ją okazywali".

Pan Jezus pragnął, by ludzie rozważali głębię Jego miłości, którą okazał składając ofiarę na krzyżu i nieustannie w bezkrwawy sposób ofiarując się podczas Mszy św. Chciał należnego dziękczynienia i uwielbienia oraz przebłagania za wszystkich ludzi, których grzechy zraniły Jego Najświętsze Serce.

W naszym kościele zapraszamy do udziału we Mszy św. rano o 7.00 lub wieczorem o 18.00

W dzisiejszą Uroczystość dobiegł końca Rok Kapłański ogłoszony przez Papieża Benedykta XVI w 150-lecie śmierci św. Jana Vianneya - Proboszcza z Ars.
Rok Kapłański stał się okazją do bardziej wytężonej modlitwy za kapłanów; nie zapominajmy o niej również po zakończeniu tegoż Roku.
admin1 dnia czerwca 07 2010 19:05:02