Zaloguj
Artykuły: Wydarzenia
Powiatowy Koncert Kolęd


Pożegnaliśmy Ks. Franciszka


Festiwal piosenki religijnej BARKA


Nasz 300-letni dzwon powrócił do domu
Nasz 300-letni dzwon powrócił do domu, po niemal 70 latach nieobecności. Z tej to okazji w niedzielę 10 kwietnia 2011 r. w Gorzowie odbyła się wspaniała uroczystość przekazania tego dzwonu przez delegację Episkopatu Niemiec z Ks. Bpem Ordynariuszem Diecezji Rottenburg-Stuttgart na sumie, którą m.in. koncelebrował także nasz Ks. Bp Jan Kopiec z Opola.
Poniżej znajdziesz dwa krótkie filmy wideo z tej uroczystości, autorów z Polski i Niemiec.
W Galerii zdjęć umieszczono fotografie kliknij tutaj.
Przeczytaj także 2 artykuły z Gościa Niedzielnego na ten temat: Powrót dzwonu oraz Witaj w domu.

Nach fast 70 Jahren ist die Leihglocke aus dem Rottenburger Dom wieder in Gorzów Slaski eingetroffen. In einem Festgottesdienst wurde die Rückkehr der Glocke von Bischof Gebhard Fürst und Weihbischof Jan Kopiec von der Erzdiözese Oppeln gefeiert.
Tu: artykuł na ten temat.
X Koncert Kolęd
Kolejny, już X Koncert Kolęd, który miał miejsce w naszym kościele dnia 16 stycznia 2011 r. , gościł zespoły dziecięce i młodzieżowe z powiatu oleskiego oraz śpiewaków i muzyków Zespołu Pieśni i Tańca "Mazowsze".
Gorzów Śl. reprezentowała nasza schola.
Oczywiście największą gwiazdą koncertu było "Mazowsze". Poniżej krótki filmik z występu (nieco ciemny; wszak zespół śpiewa kolędę p.t. "Wśród nocnej ciszy"...). Kliknij na obrazku.
Warto jeszcze zajrzeć do galerii zdjęć, a także na stronę orkiestry, która co prawda nie występowała w tegorocznym koncercie, ale przecież grała kolędy przed Pasterką (i nie tylko...).
Wszystkich Świętych


Dożynki parafialne 2010


Serdecznie witamy w naszej Parafii ks. Franciszka Lehnerta
Serdecznie witamy w naszej Parafii ks. Franciszka Lehnerta, który od 24 sierpnia podejmie u nas posługę duszpasterską.
Ks. Franciszek Lehnert urodził się 6 czerwca 1968 r. w Polskiej Cerekwi, święcenia przyjął 25 maja 1996 r. w katedrze opolskiej.
Jego rodzinną parafią są Pawłowiczki, w dekanacie gościęcińskim. Po święceniach był wikarym w Kluczborku w parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych (1996-1997), w Raciborzu w parafii Matki Bożej (1997 - 2001), oraz w Opolu w Katedrze (2001 - 2003).
W 2003 r. wyjechał na Misje, najpierw do Włoch (do Grottaferrata), a następnie do Afryki - na Wybrzeże Kości Słoniowej.
Życzymy ks. Franciszkowi zdrowia i Błogosławieństwa Bożego, zapewniając o naszej modlitewnej pamięci w Jego intencji.
Poniżej przedstawiamy zdjęcie naszego nowego Księdza oraz dekret Biskupa Opolskiego mianujący ks. Franciszka rezydentem w naszej parafii.

ks_lehnert_t1.jpg  
Odnaleźć siebie w Sercu Jezusa
25 czerwca br. z młodzieżą i studentami dziękowaliśmy za kończący się rok szkolny i akademicki. Hasłem były słowa: "Odnaleźć siebie w Sercu Jezusa".
Przy niestety fatalnej frekwencji naszej starszej młodzieży (czyżby już dziś nie trzeba nikomu za nic dziękować?) ci, którzy przyszli, stali się uczestnikami naprawdę niezwykłego nabożeństwa.
Zadziwiały dekoracja, profesjonalne scenki (pantomima), bogactwo środków audio-wizualnych, gra świateł, a przede wszystkim wspaniała muzyka i śpiew. Były też - jak zawsze - adoracja Najświętszego Sakramentu, możliwość przystąpienia do spowiedzi.
To był czas łaski. Po ponad 2 godzinach nabożeństwa ludzie nie chcieli wyjść z kościoła...
W galerii kilka zdjęć z tego spotkania z Bożym Sercem.


Boże Ciało
W uroczystość Bożego Ciała, 3 czerwca br., uczestniczyliśmy - licznie i ślicznie - w procesji eucharystycznej, wędrując tradycyjną trasą ulicami Gorzowa i przez Rynek.
Poniżej fotografie 4 tegorocznych ołtarzy, a więcej - w galerii zdjęć w albumie Boże Ciało 2010.

foto_175a_t1.jpg   foto_179a_t1.jpg   foto_182_t1.jpg   foto_184_t1.jpg'  Odpust Parafialny
W uroczystość Trójcy Świętej 30 maja 2010 r. obchodziliśmy święto patronalne naszego kościoła, odpust parafialny.
Na sumie Mszę św. koncelebrowaną sprawował i Słowo Boże wygłosił ks. prof. Piotr Maniurka z Opola. W koncelebrze uczestniczyli: misjonarz w Afryce ks. Piotr Warzecha i misjonarz w Ameryce o. Andrzej Gorczyca.
Taki skład sumistów to na miarę symbolu: 1 Bóg w Trójcy świętej, 1 Eucharystia - 3 kapłanów, 1 Kościół Powszechny - 3 kontynenty.

Ksiądz Maniurka jest profesorem Uniwersytetu Opolskiego i Dyrektorem Muzeum diecezjalnego; sprawuje pieczę nad wszystkimi zabytkami w Diecezji Opolskiej.
Ksiądz Warzecha od 30 lat pracuje na misjach w Togo i aktualnie przebywa na urlopie zdrowotrnym, zaś Marianin o. Gorczyca to misjonarz pracujący od 22 lat w USA, obecnie przebywający w Polsce na urlopie naukowym.

Licznie zjechali kapłani z naszego dekanatu gorzowskiego, a czynny udział we Mszy św. i w procesji dookoła kościoła wzięli także: służba liturgiczna, poczty sztandarowe, orkiestra, dzieci komunijne i dzieci sypiące kwiaty, a wreszcie i my - parafianie i goście.
W galerii zdjęć można zobaczyć charakterystyczne momenty liturgii i procesji.


Festiwal piosenek religijnych
W niedzielę 23 maja 2010 r. w Radłowie miał miejsce plenerowy festiwal piosenek religijnych z udziałem zespołów z różnych miejscowości, w tym także dwóch z naszej parafii: scholi dziecięcej i młodzieżowego zespołu muzycznego. Organizatorem koncertu był Dom Kultury w Radłowie.
Gorzowskie zespoły zrobiły furorę, oklaskom nie było końca.
W galerii zdjęć przedstawiamy migawki z występu naszych zespołów. Brawo, jeszcze raz brawo!

A już w kilka tygodni później nasze oba zespoły wystąpiły w amfiteatrze w Gorzowie - podczas DNI GORZOWA - prezentując piosenki religijne. Fotografie z tego występu znajdziesz w odnośnym albumie.
Tu jeszcze tylko plakat na "Dni Gorzowa" z zaznaczonym udziałem naszej scholi:

plakat_gorzowa_t1.jpg


I Komunia św., 16 maja 2010 r.
W niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego 16 maja 2010 r. przeżywaliśmy uroczystość I Komunii św., którą w tym roku przyjęło 36 dzieci. Jest to wielkie wydarzenie w rozwoju duchowym dziecka, a także święto o wymiarze indywidualnym, rodzinnym i parafialnym.
Pogoda nam nie sprzyjała, było zimno i mokro, ale serca były gorące!
W galerii można obejrzeć album ze zdjęciami ze sprawowanej Eucharystii, a w tym miejscu kilka z nich - poniekąd jako zwiastun pozostałych.

dsc_9457_t1.jpg   dsc_9463_t1.jpg   dsc_9721_t1.jpg   dsc_9809_t1.jpgCzuwanie
W piątek 23 kwietnia 2010 r. w naszym kościele odbyło się modlitewne czuwanie młodzieży dekanatu gorzowskiego i rejonu kluczborskiego, pod hasłem: "Franciszku, idź, odbuduj mój Kościół".
Na czuwanie byli zaproszeni także dorośli.
Podczas czuwania zostały zaprezentowane m.in. scenka o św. Franciszku oraz pokaz multimedialny, a konferencję wygłosił Ojciec Franciszkanin.
W galerii można znaleźć zdjęcia zrobione podczas tego czuwania - w albumie p.t. Czuwanie ze św. Franciszkiem.Msza Św w intencji motocyklistów
W sobotę 10 kwietnia 2010 r. (pamiętna data - z uwagi na katastrofę prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem) została odprawiona Msza św. w intencji motocyklistów - na rozpoczęcie sezonu 2010.
To już kolejny rok, kiedy motocykliści ze wspólnoty MotoPraszka w ten sposób uroczyście rozpoczynają nowy sezon.
(Internetowa TV pow. oleskiego zamieszcza w 2. części swoich informacji z 13.04 br. kilkuminutowy fragment filmu z tego zlotu motocykli - zobacz tutaj.)

W ubiegłym roku we Mszy św. w tej intencji, w dniu 4 kwietnia, wzięło udział ok. 300 osób, a pod kościółem zaparkowanych było 145 motocykli.
Poniżej krótki filmik z tej inauguracji sezonu, uzupełniony zdjęciem Ks. Proboszcza i dwoma zdjęciami uśmiechniętej (wręcz roześmianej!) Siostry Aldony.motopraszka1_t1.jpg   motopraszka2_t1.jpg   motopraszka3_t1.jpg