Zaloguj
OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 3. Niedziela wielkanocna, 8.05.2011


Dziś III niedziela wielkanocna. Rozpoczyna ona III Ogólnopolski Tydzień Biblijny. To zachęta, aby Pismo św. lepiej poznać, czytać, rozważać i według nauki Bożej żyć.
Za ofiary złożone dziś w czasie Mszy św. składamy serdeczne Bóg zapłać.
O 15.00 dziś nabożeństwo majowe.

Nabożeństwa majowe odprawiane są w kościele w niedziele o 15.00, w tygodniu po wieczornej Mszy św.

Parafian z wiosek usilnie zachęcamy do odprawiania nabożeństw majowych w swoich wioskach – przy Krzyżu czy w kapliczce. Zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież do udziału w takich nabożeństwach. Niech ta wielowiekowa tradycja w naszej parafii nie zaginie.

Jutro w liturgii czcimy św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski.

Msza św. szkolna w czwartek o 17.00.

W piątek 13 maja o 18.30 pierwsze nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie. 13-go dnia każdego miesiąca, od maja do października, w naszym kościele chcemy odprawiać te nabożeństwa sprawowane ku czci Matki Bożej z Fatimy. Zachętą do udziału w nich niech będzie zbliżający się jubileusz 100-lecia objawień fatimskich.

W przyszłą niedzielę w parafii uroczystość pierwszej komunii św.
Msza św. w intencji dzieci komunijnych, ich rodziców i chrzestnych o g. 9.00. Wcześniej, w sobotę od g. 16.00 – spowiedź dla dzieci komunijnych, ich rodziców, rodzin, zaproszonych gości.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy też w Kościele Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne.

Za sprzątanie kościoła dziękujemy parafianom z ulicy Chopina prawa strona, o przyjście w sobotę o 9.00 prosimy parafian także z ulicy Chopina, lewa strona. Będziemy wdzięczni również rodzicom dzieci komunijnych za przyjście w sobotę i pomoc w przygotowaniu kościoła na uroczystość pierwszej komunii św.

Napisane przez admin1 dnia maja 07 2011 08:38:42
479 czytań · Drukuj