OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 2. Niedziela wielkanocna, Miłosierdzia Bożego, 1.05.2011

Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Koronka do Miłosierdzia może i powinna stać się codzienną modlitwą każdego z nas.

W parafii gościmy dziś Franciszkanina, Ojca Mirona, który w Diecezji odpowiedzialny jest za Rodzinę Franciszkańską, a w parafii naszej głosi kazania na wszystkich Mszach św.

Jak wszyscy wiemy, w Rzymie odbywa się dzisiaj beatyfikacja Ojca św. Jana Pawła II. Łączymy się duchowo z Rzymem, a w kościele dziękujemy Bogu za dar nowego Patrona.
Szczególne zaproszenie kierujemy do wszystkich parafian i gości obecnych w parafii – o godz. 15.00 dziś w naszym kościele specjalne nabożeństwo dziękczynne za dar beatyfikacji Ojca św., nabożeństwo z udziałem naszej orkiestry i, mamy nadzieję, z bardzo licznym udziałem wiernych. Dziś o 15.00. Zapraszamy!

Natomiast w najbliższy czwartek, z woli Ks. Bpa Ordynariusza Andrzeja Czai, we wszystkich kościołach naszej Diecezji o godz. 18.00 powinna być sprawowana Msza św. dziękczynna za dar beatyfikacji Jana Pawła II. W naszym kościele również – w czwartek o 18.00 Msza św. w tej intencji – zapraszamy!

W maju, miesiącu maryjnym, codziennie w kościele odprawiamy nabożeństwa majowe: w tygodniu po wieczornej Mszy św., w niedziele o 15.00.

Jak co roku, zachęcamy serdecznie naszych parafian z wiosek, aby odprawiali nabożeństwa majowe u czci N.M.P u siebie, w swoich wioskach, przy Krzyżach przydrożnych czy w kapliczkach. Niech liczny będzie udział, szczególnie dzieci i młodzieży, w takich nabożeństwach. Parafianie z wiosek – umiejcie się w tej sprawie zmobilizować!

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św., odwiedziny chorych w sobotę. Zgłoszenia odwiedzin w zakrystii.

W czwartek o 17.00 Msza św. szkolna. Dzieci komunijne przychodzą w piątek do kościoła na próbę o 17.00. Kandydaci do bierzmowania również w piątek o 19.00.

Za sprzątanie kościoła dziękujemy parafianom z ul. Karola Miarki, o przyjście w najbliższą sobotę o g. 9.00 prosimy parafian z Gorzowa z ulicy Chopina prawa strona, z góry składając serdeczne podziękowanie za przyjście i troskę o kościół.

Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego jest patronalnym świętem Caritasu. Przed kościołem dziś zbiórka do puszek na Diecezjalny Caritas. Podejmuje on w naszej Diecezji wiele bardzo ważnych dobroczynnych dzieł. Na tyle pomaga, na ile ma środków. Bóg zapłać za wszystkie złożone do puszek ofiary. Pamiętajmy o słowach Pana Jezusa : „Miłosierni miłosierdzia dostąpią”.

Przed kościołem rozprowadzamy również Gazetki Parafialne. W nich m.in. wypisane intencje Mszy św. do dnia 5. czerwca.

Do jutra jeszcze przyjmujemy w zakrystii zgłoszenia na wrześniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii.

Kolekta dzisiejsza na potrzeby Seminarium Duchownego i Diecezji. Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca, kolekta zbierana przez Radę Parafialną na budowę parkingu przy kościele i także renowację ołtarza bocznego, obrazów i figur w naszym kościele. Przypada mi znów prosić serdecznie o szczególniejszą ofiarność. Ten rok jest szczególny, jeśli chodzi o prowadzone prace w parafii. Stąd też moja szczególna prośba o ofiarność. Bóg zapłać za ofiary złożone w przyszłą niedzielę.

Napisane przez admin1 dnia kwietnia 29 2011 17:49:39