OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 12.06.2022
Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, patronalne święto naszej świątyni. Suma odpustowa o godz. 11.00, nieszpory o 14.30. Za posługę kapłańską dziękujemy O. Justynowi.

Można dziś uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, czyli spowiedź (stan łaski), komunia św., odmówienie modlitwy Wierzę w Boga, Ojcze nasz, modlitwy w int. Ojca św. oraz brak przywiązania do wszelkiego grzechu.

Jutro, 13-go dnia miesiąca, po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W Boże Ciało o godz. 8.00 Msza św., po Mszy św. o godz. 9.00 procesja, jak co roku idziemy przez Rynek, także po procesji o godz. 10.00 Msza św.

O przygotowanie ołtarzy prosimy mieszkańców z ul. Kluczborskiej, Róże Różańcowe, mieszkańców Rynku, przy kościele wolontariuszy. Wzdłuż trasy procesji przyozdabiamy nasze mieszkania i domy. O czynny udział w procesji prosimy służbę liturgiczną, orkiestrę, chór, poczty sztandarowe, dzieci w strojach komunijnych, dzieci sypiące kwiaty i wszystkich parafian. Przyjdziemy, by wyznać wiarę i oddać cześć Chrystusowi Eucharystycznemu.

W oktawie Bożego Ciała wieczorne Msze św. połączone będą z procesją eucharystyczną dookoła kościoła. Te Msze św., „od gradobicia”, to wielowiekowa już tradycja w parafii. Sprawowane są w intencji poszczególnych wiosek i Gorzowa. Najpierw w Boże Ciało o godz. 8.00 Msza św. od gradobicia w int. parafian z Nowej Wsi i Tęczynowa. Po procesji o g.10.00 w int. parafian z Budzowa i Pakoszowa. W piątek o 18.00 w int. parafian z Zofiówki, Dębiny i Karpat. W sobotę o 18.00 w intencji parafian z Karłowa i Leśnik. Od następnej niedzieli kolejne wioski i na zakończenie w czwartek Gorzów.

Dziękujemy za sprzątanie kościoła. O przyjście w tym tygodniu prosimy parafian z ul. Moniuszki, Golskiej, Jabłonkowej, Okólnej, Krótkiej.

Przyszłą niedzielę chcemy przeżyć w parafii jako „niedzielę misyjną”. Będziemy gościć u nas misjonarza, ks. Jana, który już ponad 40 lat pracuje na Misjach św. w Afryce w Togo. Ofiary złożone w przyszłą niedzielę niech będą naszą pomocą i wsparciem dla Misji św.

W przyszłą niedzielę również w Gorzowie zjazd motocyklistów. W programie zjazdu najpierw o godz. 14.00 w amfiteatrze gorzowskim zostanie odprawiona Msza św. przez księży-motocyklistów, następnie festyn.

Modlitwa o ustanie wojny, o pokój w Ukrainie i w świecie, niech będzie naszą stałą codzienną intencją modlitewną.
Napisane przez admin1 dnia czerwca 10 2022 10:47:20