OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 05.06.2022
Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Św. tym samym w liturgii koniec okresu wielkanocnego.

Jutro święto N.M.P. Matki Kościoła. Msze św. jutro o godz. 7.00, 10.00 i 18.00.

W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. To dzień modlitw za kapłanów i o nowe powołania. Zawierzymy Bogu także nowo wyświęconych wczoraj kapłanów. W czwartek o 17.00 Msza św. szkolna. po Mszy św. spotkanie dla kandydatów
do bierzmowania, dla uczniów z klas VI i VII.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Trójcy Świętej. Dla naszej parafii to dzień odpustu parafialnego. Uroczysta suma odpustowa w intencji parafian o godz. 11.00.
Do udziału w sumie zapraszamy orkiestrę, chór, sztandary, służbę liturgiczną, dzieci w strojach komunijnych, dzieci sypiące kwiaty.

W przyszłą niedzielę można uzyskać w naszym kościele odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, spowiedź, komunia św., odmówienie wskazanych modlitw, brak przywiązania
do grzechu. Spowiedź św. w tygodniu przed każdą Mszą św., w sobotę od godz. 17.00.

Dziękujemy za sprzątanie kościoła. O przyjście w sobotę prosimy naszych parafian z ul. Powstańców i Stalmacha.

Caritas parafialny zaprasza w najbliższy wtorek matki oczekujące potomstwa, rodziny z małymi dziećmi, także rodziny z Ukrainy, do domu DFK. W godzinach od 10.00 do 12.00 wydawane będą wyprawki i odzież niemowlęca, pościele dziecięce, odzież i obuwie dla starszych dzieci.

Kolekta niedzielna na potrzeby Seminarium i diecezji. W przyszłą niedzielę kolektę przeprowadzi Rada Parafialna i polecamy ją szczególniejszej ofiarności wiernych.

Modlitwa o pokój w Ukrainie i w świecie niech będzie naszą stałą codzienną intencją modlitewną.
Napisane przez admin1 dnia czerwca 03 2022 20:41:38