OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 03.10.2021
Kolekta niedzielna na potrzeby Diecezji i Seminarium. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w tygodniu o 17.00, w niedziele o 14.30. Tradycją przerwaną przez pandemię był Różaniec odmawiany w październiku wspólnie przez grupy parafian przy krzyżach przydrożnych. Warto wrócić do tego świętego zwyczaju. W Pawłowicach Różaniec w kaplicy o 17.00, w niedzielę po Mszy św.

Nasze Róże Różańcowe mają problem z pozyskaniem kompletu swoich członków. Na miejsce zmarłych nie ma chętnych. Czy zobowiązanie się do odmawiania jednej dziesiątki Różańca dziennie stanowi problem? Zostawiamy to pytanie bez odpowiedzi.

W czwartek o godz. 17.00 Msza św. szkolna. Czwartek to święto M. B. Różańcowej. Msza św. w czwartek w int. wszystkich Róż Różańcowych. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami i dziećmi pierwszokomunijnymi, także zebranie Dzieci Maryi. Spotkania ministrantów i kandydatów w sobotę o 10.00 w zakrystii.

Dziękujemy za sprzątanie kościoła. O przyjście w najbliższą sobotę prosimy parafian z ul. Moniuszki, Golskiej, Jabłonkowej, Okólnej i Krótkiej.

W zakrystii zapisujemy intencje Mszy św. na przyszły rok, rozprowadzamy także Kalendarze Rolnicze.

Za tydzień „Niedziela Papieska”. W Pawłowicach odpust, przed kościołami zbiórka do puszek na papieską fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Caritas w tym dniu będzie rozprowadzał „kremówki papieskie”.

W tym tygodniu, 7-go października, w Roku św. Józefa, nasz Episkopat w Kaliszu, w Sanktuarium św. Józefa, dokona aktu zawierzenia św. Józefowi naród i Kościół w Polsce. To ważne wydarzenie i w naszej parafii włączymy się w to zawierzenie przez specjalną uroczystość. Prawdopodobnie umknął nam pewien szczegół, mianowicie, za zakrystią w rogu stoi cokół zakończony płytą marmurową. Prawdopodobnie stała tam kiedyś jakaś figura. Nikt jednak dziś nie wie, co to była figura i kiedy zniknęła. Figury nie ma, cokół został. Jest bardzo zniszczony, popękany, zatem przez szacunek dla przeszłości zadecydowaliśmy się na nową inwestycję: na granitowym kamieniu postawiliśmy dużą figurę św. Józefa z Dzieciątkiem. Uroczyste odsłonięcie figury, jej poświęcenie i dokonanie aktu zawierzenia św. Józefowi odbędzie się dziś po południu. Najpierw o 14.30 Różaniec w kościele, o godz. 15.00 zgromadzimy się przy św. Józefie i zawierzymy Mu siebie, nasze rodziny, parafię, Ojczyznę.

W przyszłą niedzielę, w drugą niedzielę miesiąca, kolektę przeprowadzi nasza Rada Parafialna na cele remontowe w parafii.
Napisane przez admin1 dnia października 01 2021 15:32:56