Zaloguj
OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 02.05.2021, V WIELKANOCNA
Dziś V niedziela wielkanocna. Po południu o 14.30 nabożeństwo majowe.
W tygodniu nabożeństwa majowe po wieczornej Mszy św.

Jutro przypada uroczystość N.M.P. Królowej Polski. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 9.00.

We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Floriana. O godz. 17.00 Msza św. w intencji Strażaków, żyjących i zmarłych.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek o 17.00 Msza św. szkolna, po Mszy św. godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w int. powołań.

W pierwszy piątek od godz. 8.00 odwiedziny chorych.

Spotkania dla dzieci pierwszokomunijnych w piątek o 17.30 i w sobotę o 9.00.

Dziękujemy za sprzątanie kościoła. O przyjście w sobotę prosimy naszych parafian z Zofiówki, Karłowa i Leśnik.

W przyszłą niedzielę nabożeństwo majowe o 14.30, z racji jubileuszu Szkoły Muzycznej w Oleśnie, połączone będzie z okolicznościowym koncertem w wykonaniu uczniów, absolwentów i nauczycieli Szkoły Muzycznej. Organizatorem koncertu jest p. Jan Maliński z zespołu „Gang Marcela”.

Przy kościele postawiliśmy znów rusztowania. Renowacji wymaga mur nad głównym wejściem kościoła, ale nie to będzie głównym problemem. Po oględzinach górnego cokołu okazało się, że jest on w rozsypce. Gruby ceglany mur ma prześwity na całej długości i grozi zawaleniem. Jest nawet sugestia, żeby odgrodzić całą tylną część kościoła.
Problemem jest to, że umocowano na nim krzyż, który został uznany za arcydzieło sztuki ceramicznej i to na skalę krajową. W wydanej na piśmie opinii komisji budowlanej Kurii i konserwatorów stwierdzono: krzyża nie można usunąć.
Trzeba nam teraz szukać najlepszych konstruktorów i pytać: jak zachować krzyż, burząc jego umocowanie.
Bożej Opatrzności i ludziom dobrej woli zawierzamy ten problem. Proszę parafian o modlitwę, o ofiarność, p. Wieczorka o pomoc. Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca, kolektę przeprowadzi Rada Parafialna. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone w przyszłą niedzielę.
Napisane przez admin1 dnia kwietnia 30 2021 11:28:58
238 czytań · Drukuj