Zaloguj
OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 11.04.2021, NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA
Dzisiejsza druga niedziela wielkanocna, Niedziela Miłosierdzia Bożego, rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia.

O godz. 15.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

Dziękujemy za sprzątanie kościoła, o przyjście w tym tygodniu w sobotę prosimy parafian z Pawłowic wioska nr od 31 – 61.

Bóg zapłać za włączenie się w wielkopostną akcję Caritasu nazywaną „jałmużną wielkopostną”. Dyrektor Caritas Diecezji Opolskiej dziękuje za ofiarność i zaprasza parafian na przekazanie i poświęcenie pojazdu dla „Domu Dziennego Pobytu Caritas w Gorzowie Śl.” pod koniec maja.

W 58 roku życia i w 33 roku kapłaństwa zmarł pochodzący z naszej parafii ks. Werner Olejnik, proboszcz w Boronowie. Data pogrzebu nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona, zaplanowano go wstępnie na środę na godz. 12.00. Są obostrzenia sanitarne, nie ma żadnych szans na wejście do kościoła, rozwiązaniem mogłaby być Msza św. pogrzebowa sprawowana w Boronowie w środę o godz. 9.30 tylko dla naszej parafii, rodzinnej parafii ks. Wernera.

Przed kościołem zbiórka do puszek na dzieła dobroczynne prowadzone przez Caritas Diecezji Opolskiej.

GAZETKA PARAFIALNA

Gorzów Śl., 2021 – 04 – 11, nr 350
www.parafia.gorzowslaski.pl

Sprawy bieżące..

1. Przepisy sanitarne obowiązują także w kościele. Nasz kościół na szczęście jest duży, do dyspozycji mamy nawę główną, dwie boczne, dwie poprzeczne (transepty), trzy chóry, pięć przedsionków, zradiofonizowany jest teren przy kościele o powierzchni ponad 10 tysięcy metrów kwadratowych, praktycznie nie obowiązuje nas zatem limit osób, rzecz jasna pod warunkiem zachowania rygorów sanitarnych czyli: maseczka zakrywająca usta i nos, zachowanie dystansu, dezynfekcja rąk.

2. Duszpasterstwo w parafii prowadzone jest normalnie. Nie odwołujemy ani uroczystości pierwszej komunii św. ani innych uroczystości parafialnych, z tym, że nasz Biskup Opolski z racji pandemii odwołał udzielanie sakramentu bierzmowania młodzieży z klas ósmych w tym roku szkolnym.

3. O sprawy gospodarcze troszczyć się trzeba na bieżąco, tak łatwo coś zaniedbać. Przede wszystkim z radością możemy poinformować, że kredyt bankowy na remont wież został spłacony. Bóg zapłać za ofiarność! Co dalej? Konieczna jest kontynuacja prac przy murze kościoła od strony zachodniej, chodzi o mur głównego wejścia kościoła. Wypłukane wapienne fugi, zmurszałe cegły, co najgorsze: potężny ceramiczny krzyż nad wejściem jest uszkodzony, pęknięty, słabo umocowany, grozi zawaleniem.
Na wszelkie prace przy kościele wymagana jest zgoda Komisji Budowlanej Kurii Biskupiej złożonej z architektów, konserwatorów i innych specjalistów, żądają najpierw kosztorysów, zdjęć, itd. Gdy zobaczyli fotografię krzyża z naszego kościoła, orzekli (dosłownie): to arcydzieło sztuki ceramicznej na skalę światową, to musi zostać! Łatwo powiedzieć, z problemem zostaje parafia. Wygląda na to, że w maju znowu trzeba będzie stawiać rusztowania…

Przypomnienie kolejki sprzątania kościoła, sobota, g. 9.00.
Dziękujemy !!!
17. 04. : Pawłowice, nr 31 – 64 ;
24. 04.: Pawłowice nr 65 do końca ;
30. 04. piątek : Morgi
08. 05.: Zofiówka, Karłów, Leśniki ;
15. 05. : ul. Piłsudskiego, Piaskowa ;
22. 05. : ul. Kolorowa, Ogrodowa, Sportowa ;
29. 05. : ul. Kwiatowa, lewa strona
05. 06.: ul. Kwiatowa prawa strona
Napisane przez admin1 dnia kwietnia 09 2021 20:01:11
388 czytań · Drukuj