Zaloguj
OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 28.03.2021, NIEDZIELA PALMOWA
W parafii kończymy rekolekcje. Bóg zapłać ks. Jerzemu Dzierżanowskiemu. Ofiarą rekolekcyjną jest dzisiejsza kolekta na rzecz rozbudowy Domu Matki i Dziecka w Grudzicach. Po południu o 14.30 Gorzkie Żale

Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Liturgiczny obchód Paschy Chrystusa to największe święto i szczyt całego roku liturgicznego. Triduum Paschalne rozpoczynamy w naszej parafii w Wielki Czwartek o godz. 18.00 Mszą św. Wieczerzy Pańskiej, w Wielki Piątek o godz. 18.00 sprawujemy Liturgię Męki i Śmierci Chrystusa, w Wielką Sobotę o godz. 19.00 Liturgię Wigilii Paschalnej. Rezurekcja w niedzielę o 7.00.

Wzrasta ilość zakażeń, rygory sanitarne obowiązują bezwzględnie wszystkich, także w kościołach Nasz kościół na szczęście jest duży, do dyspozycji są nawa główna, dwie boczne, trzy chóry, przedsionki i zradiofonizowany teren przy kościele o powierzchni ponad 10 tysięcy metrów kwadratowych, praktycznie nie ma zatem limitu ilości osób, warunek jest jednak jeden: maseczki, dezynfekcja rąk, zachowanie dystansu, chyba, że jest się rodziną, brak infekcji, kaszlu, gorączki czy innych objawów choroby. Prosimy o pełną odpowiedzialność w zachowaniu wszystkich przepisów sanitarnych.

W razie niemożności fizycznego uczestniczenia w liturgii Triduum, z różnych przyczyn, łączymy się duchowo, przekaz liturgii Triduum Paschalnego będzie nadawany z różnych świątyń, także z naszego kościoła na żywo będzie transmisja na Facebooku.

Spowiedź i komunia św. wielkanocna są mocno wpisane w naszą wiarę. Okazja do spowiedzi św. wielkanocnej w Wielkim Tygodniu w poniedziałek, wtorek i w środę rano od 6.30 do 7.00 i wieczorem od 17.00 do 18.30. Spowiadać będzie także O. Justyn, franciszkanin.

Odwiedziny chorych w Wielki Czwartek od 8.00 wioski, w Wielki Piątek od 9.00 Gorzów. Zgłoszenie odwiedzin w zakrystii.

Wielki Piątek to dzień postu ścisłego, rano o 8.00 Droga Krzyżowa.

W Wielką Sobotę indywidualna adoracja przy Bożym Grobie od 8.00 do 14.00.

Poświęcenie pokarmów wielkanocnych o godz. 9.00,10.00,11.00, 12.00, 13.00 i 14.00. Koszyczki z pokarmami trzymamy przy sobie, nie przy ołtarzu, zachowując przy tym odpowiedni sanitarny dystans.

Dziękujemy za sprzątanie kościoła. O przyjście w tym tygodniu w czwartek o 9.00 prosimy parafian z Pawłowic: Brody, Dziesiątki.

Bóg zapłać za ofiary składane na kwiaty do Bożego Grobu.

Z początkiem W. Postu rozprowadzaliśmy caritasowe skarbonki wielkopostne. W tym roku za ofiary tam złożone ma być zakupiony używany bus dla Domu Dziennego Pobytu w Gorzowie. Dyrektor Caritasu napisał „używany” pewnie dlatego, że w roku ub. zebrano w całej diecezji z tych skarbonek tylko 11 tys. zł. W tym roku może będzie lepiej, jak nasza parafia zmobilizuje się i nie trzeba będzie kupować trzydziestoletniego busa. Skarbonki wielkopostne przynosimy do kościoła albo wprost do Domu Dziennego Pobytu - od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 15.00. Okazją do przyniesienia skarbonek będzie też poświęcenie pokarmów wielkanocnych w Wielką Sobotę.

Przed nami Wielki Tydzień. Cokolwiek się dzieje, nasze miejsce w tym tygodniu jest przy Krzyżu naszego Pana i Zbawiciela i przy Jego pustym grobie.
Napisane przez admin1 dnia marca 27 2021 08:51:49
703 czytań · Drukuj