OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 03.01.2021
Dziś II niedziela po Narodzeniu Pańskim.

W tym tygodniu w środę 6-go stycznia obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego zwaną też uroczystością Trzech Króli. Porządek Mszy św. w tym dniu niedzielny. W czasie Mszy św. poświęcenie wody, kadzidła i kredy. Kolekta na Misje św.

W parafii naszej kontynuujemy kolędę. Epidemia wymusiła jej inną formę, ale żadna katolicka rodzina nie powinna zrezygnować z tego, co było i co jest darem Bożej Opatrzności, darem dorocznego Bożego błogosławieństwa dla rodziny. Porządek kolędy:

- w poniedziałek o godz. 17.00 kolęda dla parafian z Gorzowa z ul. Byczyńskiej, Młyńskiej, Sportowej, Kwiatowej, Ogrodowej, Kolorowej, Moniuszki, Polnej

- we wtorek o godz. 17.00 kolęda dla parafian z Gorzowa z ulicy Kluczborskiej, z Rynku, z ul. Mickiewicza, Morcinka, Tylnej, Lompy, Gorzołki, Kościelnej, Małej, Zielonej, Pieloka, Skłodowskiej, Powstańców, Krasickiego, Złotej, Stawowej, Parkowej, Słowackiego, Bocznej, Stalmacha

- w czwartek o 17.00 kolęda dla parafian z Gorzowa ulicy Chopina, Makowej, Wojska Polskiego, Piłsudskiego, Piaskowej, K. Miarki, ks.Olszoka, Sienkiewicza

We wskazane dni o godz. 17.00 Msza św. kolędowa. Uczestniczy w niej przynajmniej jedna osoba z rodziny. Z kościoła zabiera do domu Boże błogosławieństw oraz poświęconą wodę i kredę. Dla każdej rodziny przygotowana będzie kreda. Wodę można pobrać z pojemnika, który stoi przy bocznym ołtarzu albo przynieść wodę do poświęcenia.

Po Mszy św. rodzina gromadzi się w domu na nabożeństwie kolędowym przy stole przygotowanym jak zawsze na kolędę: z białym obrusem, z krzyżem i świecami. Przewodniczy nabożeństwu „kapłan domowego ogniska” czyli ojciec rodziny. Jak jest to niemożliwe, ktokolwiek z rodziny.

Za sprzątanie kościoła dziękujemy wszystkim, którzy przyszli. O przyjście w sobotę o 9.00 prosimy parafian z ul. Kluczborskiej prawa strona.

W zakrystii zapisujemy intencje Mszy św. oraz przyjmujemy prenumeratę Gościa Niedzielnego.

Przyszła niedziela jest niedzielą Chrztu Pańskiego. To druga niedziela miesiąca. Kolektę przeprowadzi nasza Rada Parafialna na spłatę kredytu za remont wieży.
Napisane przez admin1 dnia stycznia 02 2021 11:49:09