Zaloguj
OGŁOSZENIA PARAFIALNE, Wszystkich Świętych, 1.11.2020


Dziś Uroczystość Wszystkich Świętych. Niestety, z racji pandemii, cmentarze zostały zamknięte. Tym bardziej pozostaje nam serdecznie zaprosić wszystkich do udziału jutro w Dzień Zaduszny we Mszy św. i Różańcu oraz w nabożeństwach nadchodzącego tygodnia. Jutro przed południem o godz. 9.00 i po południu o 16.30 czytanie wypominek, Różaniec i Msza św. sprawowana w intencji zmarłych.

Tym najważniejszym darem dla zmarłych jest zyskanie odpustu zupełnego w ich intencji. Nie możemy pozbawić ich tego daru przez opieszałość i lęk przed zakażeniem. Zachowujemy oczywiście w kościele ściśle rygory sanitarne. Obowiązują maseczki, dezynfekcja rąk, zachowanie dystansu, komunia św. na rękę.

Odpust zupełny za zmarłych można uzyskać dziś, w Dzień Zaduszny, potem także jeden raz codziennie, w tym roku za pozwoleniem Ojca św., do końca listopada. Warunki uzyskania odpustu: spowiedź św. albo stan łaski, komunia św., odmówienie modlitwy Ojcze nasz, Wierzę w Boga, modlitwy w intencjach Ojca św., brak przywiązania do grzechu oraz jeśli to będzie możliwe nawiedzenie cmentarza.

Naszych zmarłych polecamy Bogu i modlitwom Kościoła w wypominkach. Modlimy się za zmarłych wypominanych w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny. Przez cały tydzień codziennie o godz. 16.30 odmawiamy w ich intencji Różaniec. Po Różańcu wieczorna Msza św. Wypominki składamy w zakrystii.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąc. W czwartek o 17.00 Msza św. szkolna. Odwiedziny chorych z racji pandemii przeniesione zostają na późniejszy termin.

Opieka Społeczna informuje o możliwości pomocy seniorom w zakupach żywności czy lekarstw. Można w tym celu zadzwonić do Gminy.

Dziękujemy parafianom z Budzowa, którzy przyszli sprzątać i dezynfekować kościół. O przyjście w najbliższą sobotę o godz. 9.00 prosimy parafian z Dębiny nr od 1 do 10 i z Karpat.

W zakrystii zapisujemy intencje Mszy św. na przyszły rok.

W przyszłą niedzielę będziemy świętować w parafii w parafii Kiermasz, czyli 125-tą rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Jako parafia Panu Bogu dziękować będziemy za dar świątyni. Suma Kiermaszowa w intencji parafian o godz. 11.00.

Przyszła niedziela to druga niedziela miesiąca. Kolektę przeprowadzi nasza Rada Parafialna. Spłacamy w dalszym ciągu kredyt za remont wieży. Bóg zapłać za ofiarność i za wszystkie ofiary złożone w przyszłą niedzielę.

Napisane przez admin1 dnia października 30 2020 22:34:01
214 czytań · Drukuj