Zaloguj
OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 30. Niedziela zwykła, 25.10.2020


Nabożeństwo różańcowe dziś o 14.30. Różaniec w tygodniu o 17.00, wieczorna Msza św. po Różańcu.

Okazja do spowiedzi św. przed Uroczystością Wszystkich Świętych pół godziny przed każdą Mszą św.

W czwartek o godz. 17.00 Msza św. szkolna.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyszli sprzątać i dezynfekować kościół. O przyjście w najbliższą sobotę o godz. 9.00 prosimy parafian z Budzowa.

W kościele zachowujemy przepisy sanitarne. Obowiązują maseczki, zalecane jest procesyjne przyjmowanie komunii św. na rękę, przy każdym wejściu do kościoła wystawiony jest środek do dezynfekcji rąk.

W zakrystii zapisujemy intencje Mszy św. na przyszły rok.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. To dzień modlitwy za zmarłych i nawiedzania grobów. W związku z pandemią głoszone są różne przekazy, w związku z tym, jeśli chodzi o naszą parafię, kilka informacji:

- porządek Mszy św. w tym dniu niedzielny

- po południu nie będzie procesji z kościoła na cmentarz, natomiast o godz. 14.00 na cmentarzu rozpocznie się nabożeństwo za zmarłych. Zapraszamy parafian do zgromadzenia się o godz. 14.00 przy Krzyżu na cmentarzu albo przy grobach swoich bliskich i do czynnego udziału w tym nabożeństwie. Nasz cmentarz jest duży, nie ma limitu osób. Na wolnym powietrzu, zachowując przepisy sanitarne, nikomu nie grozi zakażenie

- na cmentarzu obowiązują wszystkich maseczki na twarzach i dystans fizyczny

- Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny mają charakter duchowy nie komercyjny. Nie możemy poddać się presji otoczenia i skupiać na pozorach. Nadmiar produktów na grobie jest obciążeniem dla kieszeni i dla psychiki, im więcej bodźców, tym trudniej się skupić. Kupujemy kwiaty i znicze, bo grób musi przecież „wyglądać”. Zapalamy znicze dla spokoju sumienia, tymczasem ogień na grobie wywodzi się, warto wiedzieć, raczej z tradycji pogańskich. Nadmiar ozdób na grobie rodzi też poważny problem: plastyk się topi, przez tysiące lat rozkłada się potem na wysypiskach, często jest zakopywany, zaś paląca się parafina ze zniczy wydziela trujący benzen. Dajmy odetchnąć naszej planecie.

- Spotkajmy się nie po to by komentować, który grób ładniejszy, ale żeby zwyczajnie być ze sobą, wspierać tych, którzy stracili kogoś bliskiego i przede wszystkim by modlić się za zmarłych. Zyskujmy odpusty za zmarłych, skoro Kościół daje taką możliwość. Dekretem Penitencjarii Apostolskiej ze względu na obostrzenia spowodowane pandemią odpusty zupełne za zmarłych można uzyskać w tym roku przez cały listopad. Warunki są znane: udział we Mszy św., przyjęcie komunii św. i nawiedzenie cmentarza. Naszych zmarłych powierzamy też modlitwom Kościoła w wypominkach. Modlimy się za nich na cmentarzu i w kościele przez cały pierwszy tydzień listopada.

Napisane przez admin1 dnia października 24 2020 10:39:49
277 czytań · Drukuj