Zaloguj
OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 5. Niedziela Wielkiego Postu, 10.04.2011


Dzisiejsza niedziela na trwałe wejdzie do historii naszej parafii. O godz. 11.00 dziś Suma Pontyfikalna z udziałem Ks. Bpa Ordynariusza Diecezji Rottenburg-Stuttgart i naszego Biskupa, Ks. Bpa Jana Kopca. Suma połączona z oficjalnym przekazania dzwonu. Dzwon, zrabowany z naszej parafii w czasie wojny z zamiarem przetopienia go na armaty, dzwon cudownie ocalony i odnaleziony, wraca dziś DO DOMU.
Dzieje tego zabytkowego 300-letniego dzwonu są opisane w naszej Gazetce Parafialnej i także pisze o nas dzisiejszy Gość Niedzielny – warto się zainteresować.

W akcie przekazania dzwonu można dopatrzeć się czegoś więcej. To pewien symbol, znak. Oto złowrogi, morderczy, potężny faszyzm zniknął – bezbronny, służący Bogu i ludziom dzwon został. Symbol, znak i zarazem pytanie na dziś – komu służymy? „Kto” w życiu jest tym pierwszym, najważniejszym, niezmiennym ?
To symbol, znak, ciągle jeszcze potrzebnego pojednania, przebaczenia. Odrzucenia uprzedzeń, uraz i dzielenia ludzi. Mówi wszak Pismo św. : „Jeden jest Bóg i Ojciec wszystkich, a my wszyscy braćmi jesteśmy”…

Witamy w parafii naszych gości z Niemiec z Diecezji Rottenburg-Stuttgart z jej Ordynariuszem Jego Eminencją Ks. Bpem Gebhardem Fürstem. Witamy naszego Księdza Biskupa z Opola, Ks. Bpa Jana Kopca. Witamy wszystkich kapłanów z Polski i Niemiec na czele z Ks. Proboszczem Katedry w Rottenburgu, Msgrem Haraldem Kieblerem i z naszym lokalnym „Msgr” (czyli Prałatem), Ks. Bernardem Joszko. Witamy przedstawicieli władz samorządowych z Polski i z Niemiec. Witam wszystkich Gości i oczywiście naszych Parafian.
Witam i dziękuję za wspaniałą, cudowną pomoc w przygotowaniu dzisiejszej uroczystości. Za to wszystko, co było w tych dniach, w kościele i przy kościele, i za to co jest dziś: chór, orkiestra, Straż… (podziękowanie serdeczne dla Strażaków!). Za wszystko – serdeczne Bóg zapłać !

Kilka parafialnych ogłoszeń na bieżący tydzień:

- dziś o 15.00 Gorzkie Żale z nauką pasyjną,

- w czwartek o 17.00 Msza szkolna i Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży,

- w piątek o 17.00 Droga Krzyżowa i Msza św. za zmarłych wypominanych.
Wypominki za zmarłych można składać w zakrystii.

- W piątek, z okazji Światowego Dnia Młodzieży, w Kluczborku Droga Krzyżowa ulicami miasta. Nabożeństwo skierowane do młodzieży całego naszego rejonu. Nasza młodzież nie powinna przegapić tego wydarzenia. Początek o 17.00 w kościele Matki Bożej, zakończenie Mszą św. w kościele Serca Bożego z udziałem Ks. Bpa Jana Kopca. Przypomnę: najbliższy piątek , Kluczbork, Święto Młodzieży – początek godz. 17.00.

- Za tydzień Niedziela Palmowa. W czasie Mszy św. poświęcenie palm.

- Bóg zapłać za ofiary na kwiaty składane do skarbony stojącej przy bocznym ołtarzu.

- Spowiedź wielkanocna już w tym tygodniu, codziennie pół godziny przed Mszą św. rano i wieczorem. Rozsądek podpowiada, że ze spowiedzi św. wielkanocnej już teraz warto skorzystać i uniknąć zupełnie niepotrzebnych kolejek przed świętami

- i ostatnie ogłoszenie: kolekta dziś w drugą niedzielę miesiąca, zbierana przez Radę Parafialną, przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła. Prowadzone są prace przy renowacji i konserwacji ołtarzy, figur, obrazów. Po Wielkanocy ruszą prace przy parkingu. Za ofiary złożone dla dobra naszej świątyni i ku chwale Bożej – serdeczne Bóg zapłać.

Napisane przez admin1 dnia kwietnia 09 2011 10:13:20
567 czytań · Drukuj