Zaloguj
OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 4. Niedziela Wielkiego Postu, 3.04.2011


Dziś IV niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą Laetare (z łac. radować się), na znak, że zbliża się dzień wielkiej radości, jakim jest Zmartwychwstanie.
Kolekta niedzielna na potrzeby Kurii i Seminarium Duchownego. Bóg zapłać za złożone ofiary.
O godz. 15.00 Gorzkie Żale.

W czwartek o 17.00 Msza szkolna i Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży.

W piątek o 17.00 Droga Krzyżowa i Msza św. – ofiarowane za zmarłych wypominanych. Wypominki za zmarłych można złożyć lub zapisać w zakrystii.

W zakrystii można zamówić prenumeratę Gościa Niedzielnego. Bóg zapłać za ofiary składane do skarbony na kwiaty do Bożego Grobu.

W przyszłą niedzielę historyczne wydarzenie dla naszej parafii. O godz. 11.00 Suma Pontyfikalna sprawowana przez Biskupów z Polski i Niemiec – połączona z przekazaniem dzwonu. Prawdę mówiąc, wydarzenia takiego w naszej Diecezji jeszcze nie było.
Już w sobotę, 9 kwietnia, planowane jest w kościele nabożeństwo powitalne naszych gości – delegacji z Niemiec z Biskupem Ordynariuszem Diecezji Rottenburg-Stuttgart, w sobotę po południu o godz. 16.00, a w niedzielę Suma o godz. 11.00.

Na pewno byłoby z naszej strony pewnym gestem otwarcia, wdzięczności i podziękowania to, że i w czasie nabożeństwa powitania, i w czasie Sumy w niedzielę, w użyciu byłby język polski, niemiecki i trochę łaciński, jako język kościelny. W końcu jesteśmy w Europie, granice zniesione, wszędzie na świecie tak się dziś praktykuje.
W języku łacińskim nasz chór przygotuje na niedzielę części stałe Mszy św., pytanie – jak będzie z niemieckim ? Sugeruję, aby ci, co choć trochę władają tym językiem przyszli z książeczkami, także dzieci, młodzież, która się uczy niemieckiego, żeby przygotowali w języku niemieckim Ojcze nasz, pieśń Dom Boży pełen chwały, Chwalmy Pana, Ciebie Boże Wielbimy.

Może to nie jest ważne, ale po co ktoś ma mówić w świecie , że w Gorzowie taka uroczystość, a było nudno i przy kościele brudno. Jest przecież coś takiego, co się nazywa „patriotyzm lokalny”. Użyjmy go. O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę prosimy parafian z Zofiówki, ale też dodatkowo parafian z Pawłowic, z Więckowic Nowych i Starych. Bóg zapłać za przyjście.

Akurat też ta przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca. I kolekta zbierana przez Radę Parafialną na to co jest i ma być zrobione przy kościele. Po Wielkanocy – rozpoczną się prace przy parkingu. Kontynuowana jest renowacja ołtarzy bocznych figur, obrazów w kościele. Serdeczna prośba – jak w marcu – o szczególną ofiarność. Jeśli można – powtórzmy tę marcową ofiarę – dla dobra naszej świątyni i na chwałę Bożą. Bóg zapłać za ofiary w przyszłą niedzielę.

Napisane przez admin1 dnia kwietnia 01 2011 11:37:06
618 czytań · Drukuj