OGŁOSZENIA PARAFIALNE, V Niedziela Wielkanocy, 10.05.2020

Piąta niedziela wielkanocna. O 15.00 nabożeństwo majowe. W tygodniu nabożeństwa majowe po wieczornej Mszy św. Połączone są one z nabożeństwem błagalnym o uwolnienie świata z epidemii.

W tym tygodniu w środę, 13-go dnia miesiąca, o godz. 18.00 Msza św. i Nabożeństwo Fatimskie, z racji pandemii bez procesji i bez świec.

Jeśli chodzi o ilość wiernych w kościele, nadal obowiązuje zasada, że jedna osoba przypada na 15 metrów kwadratowych powierzchni kościoła. Nasz duży kościół może przyjąć 80 osób w czasie każdej Mszy św. w tygodniu i w niedzielę. Na placu przykościelnym nie ma ograniczeń, stosujemy tam zasadę dystansu ok. dwa metry od siebie. Aktualna pozostaje dyspensa od udziału we Mszy św. niedzielnej. Uczestniczymy wtedy we Mszy św. transmitowanej przez media.

Obowiązkowe są maseczki na twarzach. W razie czego w zakrystii mamy bardzo dobre bawełniane maseczki do wielokrotnego użytku.

Na czas pandemii zalecane jest procesyjne przyjmowanie komunii św. na rękę. W procesji komunijnej zachowujemy wymagany odstęp 2 m od osoby poprzedzającej.

Okazja do spowiedzi św. wielkanocnej codziennie w tygodniu przed każdą Mszą św. Do spowiedzi podchodzimy w maseczkach. Konfesjonały są na bieżąco dezynfekowane.

Dziękujemy tym, którzy przyszli sprzątać i dezynfekować kościół. O przyjście w najbliższą sobotę o 9.00 prosimy parafian z ul. Chopina lewa strona i z ul. Makowej. Dziękujemy za przyjście, za troskę o czystość kościoła.

Bóg zapłać za ofiary składane na konto parafialne B.S. w Gorzowie czy to przelewem internetowym czy też bezpośrednio w banku lub w zakrystii. Spłacamy kredyt za remont wieży, miesięczna rata kredytu wynosi osiem tysięcy zł. Dzięki tym ofiarom możemy się wywiązywać z tego zobowiązania. Bóg zapłać serdeczne za odpowiedzialność za kościół parafialny.

Dziękujemy za ofiary składane w kościele na remont wież oraz za indywidualne
i zbiorowe wpłaty na konto parafii w B.S. na Rynku w Gorzowie

Rzymskokatolicka Parafia Trójcy Świętej w Gorzowie Śląskim