OGŁOSZENIA PARAFIALNE, IV Niedziela Wielkanocy, 3.05.2020

Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza obchodzona jest jako „Światowy Dzień Modlitw o Powołania”. Rozpoczynamy nią „Tydzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele”.

O 15.00 nabożeństwo majowe i o powołania. W tym tygodniu, w pierwszy czwartek miesiąca, godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań od godz. 16.00.

Nabożeństwa majowe odprawiamy w tygodniu po wieczornej Mszy św. Podczas majówki, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, suplikacje i modlitwy błagalne o uwolnienie z pandemii.

W środę przypada święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.

W piątek - uroczystość św. Stanisława, patrona Polski.

Jeśli chodzi o ilość wiernych w kościele, przypomnijmy, jedna osoba przypada na 15 metrów kwadratowych powierzchni kościoła. Nasz duży kościół może przyjąć 80 osób w czasie każdej Mszy św. w tygodniu i w niedzielę. Na placu przykościelnym przelicznik ten nie obowiązuje. Stosujemy tam zasadę dystansu ok. dwa metry od siebie. Aktualna pozostaje dyspensa od udziału we Mszy św. niedzielnej. Uczestniczymy wtedy we Mszy św. w swoim domu transmitowanej przez media.

Maseczki na twarzach w kościele są obowiązkowe. W zakrystii mamy bardzo dobre bawełniane maseczki do wielokrotnego użytku.

Na czas pandemii zalecane jest przyjmowanie komunii św. procesyjne na rękę.

Okazja do spowiedzi św. wielkanocnej codziennie w tygodniu pół godziny przed każdą Mszą św. Do spowiedzi podchodzimy w maseczkach. Folie ochronne w konfesjonale są podwójne, dezynfekujemy je przed i po spowiedzi.

Dziękujemy tym, którzy przyszli sprzątać i dezynfekować kościół. O przyjście w najbliższą sobotę prosimy parafian z ul. Chopina prawa strona i z ul. Curie-Skłodowskiej.

Bóg zapłać za ofiary składane na konto parafialne B.S. w Gorzowie czy to przelewem internetowym czy to bezpośrednio w banku lub w zakrystii. Do spłacania mamy kredyt za remont wieży, miesięczna rata kredytu wynosi osiem tysięcy zł. Dzięki tym ofiarom możemy się wywiązywać z tego zobowiązania.

Dziękujemy za ofiary składane w kościele na remont wież oraz za indywidualne
i zbiorowe wpłaty na konto parafii w B.S. na Rynku w Gorzowie

Rzymskokatolicka Parafia Trójcy Świętej w Gorzowie Śląskim