OGŁOSZENIA PARAFIALNE, III Niedziela Wielkanocy, 26.04.2020

Dziś trzecia niedziela wielkanocna. W Polsce jest obchodzona jako Niedziela Biblijna. Rozpocznie się też 12. Tydzień Biblijny, który będzie trwał do soboty 2 maja. Zapraszamy do osobistej, codziennej lektury i rozważania wybranego fragmentu Pisma Świętego.

Jeśli chodzi o ilość wiernych w kościele, zgodnie z rozporządzeniem, jedna osoba przypada na 15 metrów kwadratowych kościoła. Ponieważ nasz kościół jest duży, można przyjąć, że 80 osób może uczestniczyć w czasie każdej Mszy św. w tygodniu i w niedzielę. Na placu przykościelnym przelicznik ten nie obowiązuje. Tam stosujemy zasadę dystansu ok. 2 metry od siebie. Aktualna jest też dyspensa od udziału we Mszy św. niedzielnej.

Maseczki na twarzach wszystkich uczestniczących we Mszy św. są obowiązkowe. Od tego nie ma wyjątku. Pod patronatem Caritasu w zakrystii rozprowadzamy bardzo dobre bawełniane maseczki do wielokrotnego użytku. Przystępując do komunii św. zdejmujemy maseczki nie dotykając jej zewnętrznej części. Na czas epidemii zalecane jest przyjmowanie komunii św. procesyjne na rękę.

W środę święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

W czwartek w kościele o godz. 17:00 spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Nie ma odwiedzin chorych, natomiast zachęcamy wiernych do spowiedzi św. wielkanocnej. Od poniedziałku codziennie przed każdą Mszą św. będzie okazja do spowiedzi św. Przystępujemy do spowiedzi w maseczkach. Folie przy kratkach w konfesjonale są podwójne, codziennie będziemy je dezynfekować, ale maseczki są obowiązkowe.

Od piątku rozpoczynamy miesiąc maryjny. Nabożeństwa majowe po Mszy św. wieczornej, w niedziele o 15.00. W ramach nabożeństwa litania lub wezwania, czytanka przygotowująca nas do beatyfikacji ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego, wystawienie i przed Najświętszym Sakramentem suplikacje i modlitwy o uwolnienie od zarazy.

W piątek 1 maja nie obowiązuje post, jest dyspensa Biskupa. Liturgiczny obchód uroczystości NMP Królowej Polski przeniesiony został na sobotę. Msza św. w intencji Ojczyzny w niedzielę o 11.00.

W przyszłą niedzielę, w Niedzielę Dobrego Pasterza, rozpoczyna się Światowy Tydzień Modlitw o Powołania.

Dziękujemy tym, którzy przyszli sprzątać i dezynfekować kościół. O przyjście w najbliższą sobotę prosimy parafian z ul. Moniuszki, Golskiej, Jabłonkowej i z Libiąża. Bóg zapłać za przyjście, za troskę o czystość kościoła.

Od dwóch miesięcy nie było i nadal nie będzie żadnych zbiórek-kolekt w kościele. Pozostaje zatem tylko prośba o jakąś stosowną wpłatę, raz w miesiącu, albo przelewem internetowym na konto parafialne do B.S. w Gorzowie, albo bezpośrednią wpłatę w banku lub też w zakrystii. Mamy do spłacenia pokaźny kredyt za remont wieży, comiesięczna rata kredytu wynosi 8.000 zł. Bóg zapłać za zrozumienie i współodpowiedzialność za kościół.

Informujemy, że nasza witryna parafialna otrzymała nowy adres internetowy: parafia.gorzowslaski.pl.
Dotychczasowy jeszcze funkcjonuje, ale zostanie przekierowany na nowy.

Dziękujemy za ofiary składane w kościele na remont wież oraz za indywidualne
i zbiorowe wpłaty na konto parafii w B.S. na Rynku w Gorzowie

Rzymskokatolicka Parafia Trójcy Świętej w Gorzowie Śląskim