OGŁOSZENIA PARAFIALNE, II Niedziela Wielkanocy - Niedziela Miłosierdzia, 19.04.2020

Dziś druga niedziela wielkanocna czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00, w Godzinie Miłosierdzia, mamy w całej Polsce zjednoczyć się w modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia prosząc o uwodnienie od pandemii, za chorych i za zmarłych. W kościele o 15.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, ale przede wszystkim to w naszych domach i mieszkaniach mamy uklęknąć w tej godzinie do wspólnej modlitwy. To apel biskupów, który nie może zostać bez naszej odpowiedzi.

Jeśli chodzi o ilość wiernych w kościele wydano nowe przepisy obowiązujące od 20 kwietnia, mianowicie 1 osoba na 15 metrów kwadratowych kościoła. Ponieważ nasz kościół licząc od absydy do przedsionku kościoła liczy 38 metrów długości zaś w transepcie (w nawie poprzecznej) 28 metrów, posiada więc 1064 metry kwadratowe. Dodając do tego trzy obszerne chóry (dwa po 8x5m i jeden 17x2m) daje nam to powierzchnię 1.178 metrów kwadratowych. Dzieląc to przez 15 metrów wychodzi nam liczba 78 i pół osoby mogących (legalnie) przebywać w kościele. W zaokrągleniu niech to będzie nawet 80 osób.

Co ważne, przelicznik ten nie obowiązuje w przylegającym do kościoła placu, tam obowiązuje zasada dystansowania się – minimum ok. 2 metry od siebie.

Oczywiście obowiązkowe są maseczki na twarzach, od tego nie ma wyjątku. Pod patronatem Caritasu w zakrystii rozprowadzamy bardzo dobre bawełniane maseczki do wielokrotnego użytku. Przystępując do komunii św. zdejmujemy je nie dotykając jej zewnętrznej części. Na czas epidemii zalecane jest przyjmowanie komunii św. na rękę. Do ołtarza podchodzimy procesyjne z zachowaniem 2 metrów odległości między sobą.

Liczba uczestników pogrzebu nie może przekraczać 50 osób. Pogrzeby są bez orszaku żałobnego, pochówek tylko na cmentarzu. Msza św. żałobna albo godzinę przed pochówkiem albo w innym dogodnym terminie.

W tym tygodniu w czwartek przypada uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski, w sobotę św. Marka. Tradycyjnej procesji do Krzyża w tym dniu nie będzie.

Bóg zapłać tym, którzy przyszli sprzątać i dezynfekować kościół. O przyjście w najbliższą sobotę prosimy parafian z ul. Kluczborskiej prawa strona.

Gazetki parafialne są w zakrystii. W nich m. in. porządek nabożeństw do dnia 24 maja.

Z radością można dziś ogłosić, że zakończyliśmy w ub. tygodniu remont dużej wieży i dzięki nadzwyczajnej ofiarności naszych parafian spłaciliśmy wszystkie należności: i ratę kwietniowego kredytu w banku, i za wynajem rusztowań, i za zakup materiałów. Podziękowanie serdeczne dla p. Piotra i Jana i dla wszystkich naszych parafian. Od dwóch miesięcy nie ma żadnych zbiórek w kościele, ale naprawdę wielu wpłacało na parafialne konto bankowe, albo internetowo albo osobiście, i za tę postawę wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać. Nie podejmujemy oczywiście w tej chwili żadnych nowych prac, pozostaje nam tylko do spłacania w miesięcznych ratach kredyt bankowy. Z Bożą pomocą i ofiarnością parafian może i z tym się uporamy. Prośba o ofiary składane na konto parafialne w BS w Gorzowie pozostaje zatem dalej aktualna.

Dziękujemy za ofiary składane w kościele na remont wież oraz za indywidualne
i zbiorowe wpłaty na konto parafii w B.S. na Rynku w Gorzowie

Rzymskokatolicka Parafia Trójcy Świętej w Gorzowie Śląskim