Zaloguj
OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 2. Niedziela Wielkiego Postu, 20.03.2011

Rozpoczynamy dziś rekolekcje. W parafii witamy Ojca Felicjana z Zakonu Ojców Franciszkanów i polecamy jego osobę i jego pracę waszym modlitwom. Naszym przywilejem i obowiązkiem jest w rekolekcjach uczestniczyć. Dziś o 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem. W tygodniu spotkania rekolekcyjne dla dorosłych rano o 7.30 i wieczorem o 18.00.
Zwracamy uwagę, że Msze św. wieczorne w tygodniu od jutra odprawiane będą o 18.00.
Okazja do spowiedzi św. rekolekcyjnej codziennie pół godziny przed Mszą św. rano i wieczorem. Porządek rekolekcji, nauk stanowych, nauk dla dzieci i młodzieży – to wszystko znajdziemy w Gazetkach Parafialnych.

We wtorek w ramach rekolekcji o godz. 9.00 Msza św. dla osób chorych i starszych z nauką rekolekcyjną. Jeśli trzeba, to prosimy o pomoc w przywiezieniu tych osób do kościoła. A po Mszy św. w Domu Kultury wspólne spotkanie, specjalny program przygotowany dla nich przez dzieci i młodzież oraz poczęstunek – przygotowany przez Parafialny Zespół Caritas.

Słowa serdecznego Bóg zapłać za ofiary złożone w ub. niedzielę – w sumie tego było ponad 25 tys. zł i jest nadzieja, że zdołamy kontynuować prace przy renowacji ołtarzy bocznych, figur, obrazów w naszym kościele, a także podjąć prace przy parkingu. Na ich rozpoczęcie trzeba nam jednak ciągle jeszcze 50 tys. zł. Przypomnę, że koszt parkingu ma wynieść 130 tys. zł, że dotacja unijna w wysokości 90 tys. zł będzie parafii zwrócona, ale po spłaceniu przez nas całości. Mamy jeszcze zbiórkę w drugą niedzielę kwietnia i maja. Może Bóg pobłogosławi i parafia nasza się zmobilizuje. Więc prośba serdeczna już dziś o szczególne ofiary w kwietniu i w maju. Potem da Bóg, że wszystko wróci znów do normy. A dziś – raz jeszcze serdeczne Bóg zapłać serdeczne za ofiarność w ubiegłą niedzielę.

Dziś również, po Gorzkich Żalach, zebranie Rady Duszpasterskiej w Sali DFK. Niech wszyscy będą obecni.

W czwartek - po rekolekcjach - jak zawsze o 17.00 Msza szkolna i Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży.

Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątek o 17.00. Ta Droga Krzyżowa i Msza św. sprawowana po niej ofiarowane są za zmarłych wypominanych. Wypominki wielkopostne można składać lub zapisywać w zakrystii.

W piątek 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzona jako Dzień Świętości Życia.

W świętym czasie Wielkiego Postu zachęcamy do czytania książek religijnych. Nasza biblioteka parafialna ma bardzo bogate zbiory i zaprasza dorosłych, młodzież, dzieci. Zachęcamy też do prenumeraty Gościa Niedzielnego i miesięcznika Małego Gościa dla dzieci i młodzieży. Gość Niedzielny okazuje się być dziś najbardziej wiarygodnym tygodnikiem w Polsce. Prenumeratę można zamówić w zakrystii.

Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafianom z ulic Małej, Golskiej, Jabłonkowej, Okólnej, Krótkiej. O przyjście w sobotę o 9.00 prosimy naszych parafian z Pakoszowa.

Zgłaszam też parafianom problem – w związku z uroczystością przekazania dzwonu gościć będziemy Księży Biskupów z Niemiec i Polski, ale będą też przedstawiciele mediów, niemieckich i polskich, prasa, radio, to zrozumiałe, bo po wojnie takiego wydarzenia jeszcze dotąd nie było. Czy honor parafian pozwoli, by coś było nie tak w kościele czy przy kościele? Wiosenne porządki w domu, w ogrodzie, ale też koniecznie przy kościele…

Prośba: mamy przed sobą 3 soboty. Oprócz normalnej kolejki sprzątania trzeba nam dziś prosić o pełną mobilizacje w tej sprawie. I tak, za tydzień w sobotę o 9.00 prosimy parafian z Gorzowa o przyjście, kto tylko może – ze sprzętem – wiadra, szczotki, grabie, płyny do okien – kościół jest wielki i po zimie niech będzie gruntownie wyczyszczony. Za dwa tygodnie w sobotę prosimy parafian z wszystkich wiosek parafii, z wyjątkiem Pawłowic i Więckowic, których prosimy o przyjście za trzy tygodnie. O Gorzowie będzie głośno – bardzo proszę o mobilizację, o przyjście, o pomoc.

Niedziela dzisiejsza obchodzona jest jako „Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami”. Na Misjach pracuje ponad 2100 polskich misjonarzy. Ich praca jest możliwa tylko dzięki naszym ofiarom. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na Dzieło Pomocy Misjom – „Ad Gentes” (Do narodów). Bóg zapłać za ofiary złożone dziś do puszek na rzecz Misji św.

Za tydzień natomiast będzie miała miejsce - ogłoszona przez Episkopat - zbiórka do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi i tsunami w Japonii. To kraj zasobny, dzięki ciężkiej pracy, ale chodzi tu raczej o gest solidarności i jedności w tak wielkim nieszczęściu, jakie dotknęło ten kraj.

Napisane przez admin1 dnia marca 18 2011 22:54:50
604 czytań · Drukuj