OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 1. Niedziela Wielkiego Postu, 1.03.2020

Dziś I niedziela Wielkiego Postu. Po południu o 15.00 Gorzkie Żale.

Nabożeństwa pasyjne: o godz. 17.00 w czwartki Msza św. szkolna i Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży, dla dorosłych w piątki o 17.00 Droga Krzyżowa i Msza św. ofiarowane za zmarłych wypominanych. Wypominki wielkopostne za zmarłych składamy w zakrystii.

Kolekta dziś na potrzeby Seminarium i Diecezji. Na prośbę Ks. Proboszcza z Praszki z Makowego Wzgórza, Ks. Prałata Stanisława Gasińskiego, po Mszy św. przed kościołem zbiórka do puszek na remont kapliczki w Szyszkowie, która w tym roku obchodzi jubileusz setnej rocznicy swego powstania. Bądźmy solidarni z mieszkańcami Szyszkowa.

Za sprzątanie kościoła podziękowanie naszym parafianom z Dębiny. O przyjście w najbliższą sobotę o 9.00 prosimy parafian z Więckowic Nowych, nr od 1 do 40.

W zakrystii zapisujemy intencje Mszy św. na ten rok, w zakrystii także do odbioru zamówione stroje dla dzieci komunijnych.

Jak co roku przy bocznym ołtarzu stać będzie skarbona, gdzie można złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w tygodniu przed każdą Msza św. Odwiedziny chorych w sobotę od 8.00. Zgłoszenie chorych w zakrystii.

Wielki Post, przypomnijmy, jest czasem abstynencji od alkoholu, skromnych posiłków, powstrzymania się od zabaw, rozważania Męki Pańskiej, czasem miłosierdzia. W przedsionku kościoła są wystawione małe papierowe caritasowe skarbonki. Jeśli ktoś w okresie W. Postu pragnie co nieco zaoszczędzić i pomóc w utrzymaniu Ośrodka prowadzanego przez Caritas Diecezji dla dzieci niepełnosprawnych w Opolu, można taką skarbonkę z sobą zabrać. Zbiórka skarbonek w Wielką Sobotę.

W przyszłą niedzielę, w drugą niedzielę miesiąca, kolektę przeprowadzi nasza Rada Parafialna na remont wieży. Polecamy ją szczególniejszej ofiarności wiernych. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone w przyszłą niedzielę.

Dziękujemy za ofiary składane w kościele na remont wież oraz za indywidualne
i zbiorowe wpłaty na konto parafii w B.S. na Rynku w Gorzowie

Rzymskokatolicka Parafia Trójcy Świętej w Gorzowie Śląskim