Zaloguj
OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 1. Niedziela Wielkiego Postu, 13.03.2011


Bóg zapłać serdeczne za wszystkie ofiary złożone dziś na potrzeby naszego kościoła.
Dzisiaj i we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.00 w naszym kościele Gorzkie Żale. Piękne nabożeństwo pasyjne, sięgające początkami XVIII wieku, wypływające z głębokiej religijności ludu polskiego. Szkoda, że w naszej parafii nabożeństwo to nie cieszyło się w roku ubiegłym dobrą frekwencją. Brakowało zwłaszcza dzieci i młodzieży. Może w tym roku będzie lepiej?

W piątek o godz. 17.00, w ten najbliższy i we wszystkie piątki Wielkiego Postu, w naszym kościele Droga Krzyżowa. Godzinę tę zapiszmy w kalendarzu i w pamięci – godzinę poświęconą Zbawicielowi i własnej duszy.

Dzieci i młodzież gimnazjalna przychodzi na Mszę św. szkolną i Drogę Krzyżową w czwartek o 17.00.

Droga Krzyżowa w piątek i Msza św. sprawowana po niej ofiarowane są za zmarłych wypominanych. Wypominki za zmarłych można złożyć lub zapisać w zakrystii. Przez pobożny udział w Drodze Krzyżowej i potem we Mszy św. oraz przez przyjęcie komunii św. zyskać można odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych.

W sobotę w tym tygodniu, 19 marca, przypada Uroczystość św. Józefa.

Bóg zapłać za ofiary składane do skarbony na kwiaty do Bożego Grobu. Skarbona będzie stała w okresie Wielkiego Postu przy bocznym ołtarzu.

Za sprzątanie kościoła dziękujemy parafianom z ulicy Łąkowej, Sosnowej i Pieloka. O przyjście w najbliższą sobotę prosimy naszych parafian z Gorzowa z ulicy Małej, Golskiej, Jabłonkowej, Okólnej i Krótkiej. Bóg zapłać za troskę o kościół.

W przyszłą niedzielę, drugą niedzielę Wielkiego Postu, przed kościołami całej Polski zbiórka na „Misyjne Dzieło Pomocy”. To Fundacja wspierająca naszych misjonarzy i misjonarki.

Przed kościołem rozprowadzamy Gazetki Parafialne. Znajdziemy w nich intencje Mszy św. na najbliższe dwa tygodnie oraz porządek Rekolekcji Wielkopostnych.
Zarezerwujmy czas na święty czas rekolekcji. Rozpoczynamy je już za tydzień, w przyszłą niedzielę – 20. marca.

Zazwyczaj rekolekcje rozpoczynaliśmy w piątą niedzielą Wielkiego Postu. W tym roku ta niedziela będzie miała jednak inną oprawę. Zapowiada się bowiem, że w nledzielę 10 kwietnia w naszej parafii w Gorzowie spotkają się przedstawiciele Episkopatu z Niemiec i Polski. Również Sumę Pontyfikalną w tym dniu w naszym kościele koncelebrowali będą Księża Biskupi z Niemiec i nasz Biskup z Opola.
Z Niemiec będzie zresztą więcej kapłanów i innych gości.
Przy okazji nasz gość z zagranicy, Biskup Ordynariusz z Diecezji Rottenburg–Stuttgart, przekaże naszej parafii coś bardzo cennego. Dla informacji: diecezja ta obejmuje niemiecki Land Badenia–Wirtembergia, i jeśli macie tam kogoś z krewnych, to zaproście ich na 10 kwietnia do Gorzowa. O bliższych szczegółach tej wizyty i tego niezwykłego historycznego wydarzenia informuje artykuł w dzisiejszej Gazetce Parafialnej.

Napisane przez admin1 dnia marca 12 2011 10:58:42
600 czytań · Drukuj