Zaloguj
Ośrodek Dziennej Pomocy Caritasu
5 grudnia 2019 r. został poświęcony i oficjalnie otworzony diecezjalny Dom dziennej pomocy dla seniorów, zawierający także odnowioną Stację Opieki i gabinet rehabilitacyjny. Aktu poświęcenia dokonał ks. bp ordynariusz opolski Andrzej Czaja, w obecności Dyrektora diecezjalnej Caritas ks. Arnolda Drechslera, przedstawicieli samorządów i pensjonariuszy wraz z pielęgniarkami. Obecny był także ks. Proboszcz, jako że na terenie naszej Parafii znajduje się ten obiekt po byłym klasztorze Elżbietanek.
Dom dziennego pobytu seniorów otrzymał imię Sancta Trinitas (Święta Trójca). Budynek został kompletnie zmodernizowany i przystosowany do nowej roli, spełniając najwyższe standardy europejskie.
Z Ośrodka może bezpłatnie korzystać 20 seniorów. Mogą liczyć na trzy posiłki w ciągu dnia oraz rehabilitację i zajęcia w pracowniach muzycznej i artystycznej, opiekę medyczną i socjalną.

W Kurierze Opolskim na TVP3 można obejrzeć krótki film z poświęcenia Domu, w NTO jest stosowny artykuł na ten temat przeczytaj, a w Galerii kilkanaście zdjęć kliknij.Napisane przez admin1 dnia grudnia 06 2019 18:05:26
842 czytań · Drukuj