Dożynki diecezjalne w 2019 r.
W niedzielę 22 września nasza parafia wraz z 5-ma parafiami z dekanatu gorzowskiego była gospodarzem dożynek diecezjalnych na Górze Świętej Anny. Z Gorzowa udały się tam 2 autobusy i liczne samochody.
Na Mszy św. dożynkowej, sprawowanej w grocie lurdzkiej przez biskupa Ordynariusza Andrzeja Czaję, nasze wieńce i korony żniwne zajęły pierwsze miejsca przy ołtarzu, a w prezbiterium na podwyższeniu ustawiona została korona w kształcie kielicha eucharystycznego (patrz: zdjęcie poniżej) z parafii Narodzenia NMP w Bodzanowicach.
W koncelebrze do Mszy św. uczestniczył również nasz ks. Proboszcz.
Starostami dożynkowymi zostali Sylwia i Krzysztof Respondkowie z Jam w parafii Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Kozłowicach.
W uroczystości wzięły udział setki rolników z rodzinami i 41 dożynkowych delegacji, których członkowie w barwnych strojach procesyjnie wnieśli do groty lurdzkiej korony żniwne, bochny chlebów, płody ziemi.
Śpiewał nasz chór parafialny, były Marianki i poczty sztandarowe, grały połączone orkiestry z udziałem naszych muzyków.

W Galerii są dostępne zdjęcia z tych dożynek.

Napisane przez admin1 dnia września 23 2019 11:52:43