44-lecie kapłaństwa ks. Proboszcza
Dzisiaj t.j. 28 kwietnia 2018 r. przypadła 44. rocznica święceń kapłańskich naszego ks. Proboszcza. Z rąk ówczesnego biskupa opolskiego ks. bp. Franciszka Jopa przyjęło wtedy święcenia kapłańskie 30 diakonów.
Co roku kapłani spotykają się w tym czasie na wspólnej Mszy św. dziękczynnej (według kolejności alfabetycznej). W tym roku , a było to w Zimnicach Wielkich, przy ołtarzu stanęło tylko 12 księży. 13 już zmarło, 5 jest poza granicami kraju (w Togo, na Mauritiusie i w Niemczech).

Jak Bóg pozwoli, kolejna 45. rocznica święceń odbędzie się za rok w Gorzowie Śl. Księżom z tego rocznika: „AD MULTOS ANNOS !”

Ks. Proboszczowi życzymy z okazji dzisiejszego Jubileuszu prawdziwej radości z każdego dnia kapłańskiej posługi, błogosławieństwa Bożego i obfitości darów Ducha Świętego. Niech Bóg obdarzy Cię zdrowiem i pokojem, a Matka Boża ma w Swej opiece.

Napisane przez admin1 dnia kwietnia 28 2018 18:46:33