OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 4. Niedziela Adwentu, 19.12.2010

Dziś IV niedziela Adwentu. Po południu o 15.00 nabożeństwo adwentowe.

W nadchodzącym tygodniu - Wigilia, Boże Narodzenie, Niedziela Świętej Rodziny.

Okazja do spowiedzi świątecznej od poniedziałku do czwartku, rano od 6.30 do 7.00 i wieczorem od 16.00 do 18.00.

W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Pielęgnujmy starannie wszystkie zwyczaje i tradycje związane z Wieczerzą Wigilijną.

W Wigilię Pasterka dla osób starszych i dzieci po południu o godz. 15.00. Do kościoła przychodzimy jednak już o 14.30. Przed Pasterką półgodzinny świąteczny koncert kolęd w wykonaniu naszej orkiestry.

Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia rozpoczynamy o północy Pasterką. Również tutaj pół godziny wcześniej, od 23.30, koncert kolęd. W pierwszy i drugi dzień Bożego Narodzenia porządek Mszy św. niedzielny.

Odwiedziny chorych w czwartek przed Wigilią rano od g. 8.00. Zgłoszenie chorych w zakrystii.

W zakrystii rozprowadzamy opłatki oraz świece caritasowe, przyjmujemy też prenumeratę na Gościa Niedzielnego i Małego Gościa, można również zapisać intencje Mszy św. na przyszły rok.

Podziękowanie serdeczne za wczorajsze sprzątanie kościoła parafianom z ulicy Moniuszki. W tym tygodniu o pomoc prosimy, tym razem nie w sobotę, ale już w czwartek przed Wigilią o godz. 9.00 naszych parafian z Morgów. Bóg zapłać za zrozumienie i troskę o kościół.

Od przyszłej niedzieli odwiedziny duszpasterskie - kolęda. Porządek kolędy wydrukowany będzie w kolejnych Gazetkach Parafialnych i wywieszony w gablotkach. Naszym parafianom z wiosek będziemy wdzięczni za przywiezienie i odwiezienie księdza.

Po Mszy św. przed kościołem rozprowadzamy Gazetki Parafialne. Znajdziemy w nich plan tegorocznej kolędy oraz porządek nabożeństw i intencje Mszy św. do dnia 9 stycznia przyszłego roku.

Komunikat Biskupa Opolskiego o zbiórce ofiar na Fundusz Obrony Życia

Nadchodząca uroczystość Bożego Narodzenia przybliża nam prawdę, że „Bóg jest Miłością”. On pierwszy nas umiłował i przynagla nas do pochylenia się z miłością nad każdym człowiekiem w potrzebie, szczególnie najmniejszym.
Zadaniom tym służy Fundusz Obrony Życia, powołany przed czternastoma laty przez Episkopat Polski dla wspierania osieroconych dzieci, samotnych matek, które znalazły się w bardzo ciężkim położeniu oraz instytucji służących życiu, wśród nich Domu Matki i Dziecka w Opolu, Katolickiego Ośrodka Adopcyjnego i Poradni Rodzinnej.
Zgodnie z tradycją, na Fundusz ten przeznaczone zostaną ofiary zebrane na tacę podczas Pasterki w całej naszej diecezji. Każda złotówka ofiarowana na ten szlachetny cel będzie wyrazem naszego pochylenia się nad człowiekiem i udziałem w budowaniu kultury życia i miłości.
W roku ubiegłym Dom Matki i Dziecka otoczył bezpośrednią opieką 77 matek i dzieci. Swoje szczęśliwe miejsce w rodzinach znalazło dzięki Katolickiemu Ośrodkowi Adopcyjnemu 34 dzieci.
Serdecznie zachęcam wiernych naszej diecezji do włączenia się w to dzieło miłosierdzia.

Wszystkim ofiarodawcom wspierającym to dzieło z serca dziękuję i błogosławię

† Andrzej Czaja
Biskup Opolski

Opole, dnia 15 grudnia 2010 r.

Napisane przez admin1 dnia grudnia 17 2010 10:38:40