Wizytacja kanoniczna
W poniedziałek i wtorek 25 i 26 września 2017 r. miała miejsce w naszej parafii wizytacja kanoniczna, którą przeprowadził biskup pomocniczy diecezji opolskiej Paweł Stobrawa. Wizytację taką przeprowadza się co 6 lat, a jej istotę stanowią spotkania z wiernymi w aspekcie duszpasterskim, a także Msza św. sprawowana w intencji parafian.
Po uroczystym przywitaniu ks. biskupa i po odprawionej w poniedziałkowy wieczór Mszy św., we wtorek odbywały się spotkania grup i wspólnot parafialnych. Było więc nabożeństwo dla chorych i osób starszych połączone z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych, spotkanie z Rodziną Franciszkańską i Różami Różańcowymi, z kandydatami do bierzmowania, z ministrantami, mariankami i scholką oraz z katechetami dekanatu gorzowskiego.
Kościół na te dni był niezwykle przystrojony, jako że w niedzielę poprzedzającą wizytację odbywały się dożynki parafialne.
Poniżej zdjęcie ks. bp. Stobrawy na rozpoczęciu wizytacji.
Więcej zdjęć - na parafialnej stronie Facebook'a.
Napisane przez admin1 dnia października 02 2017 09:28:55