OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 2. Niedziela Adwentu, 5.12.2010
Dziś druga niedziela Adwentu. Kolekta niedzielna na potrzeby Kurii i Seminarium. Bóg zapłać za złożone ofiary. O godz. 15.00 nabożeństwo adwentowe.

Adwent to czas gromadzenie się rodzin katolickich na Roratach. Roraty w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Na Roraty zapraszamy wszystkich – dzieci, młodzież, dorosłych. Młodsze dzieci przychodzą na Roraty z lampionami.

Na długie wieczory adwentowe polecamy także wszystkim dobrą książkę religijną. Mamy takie w naszej bibliotece parafialnej – czynna jest w niedziele od 9.30 do 11.00 i w czwartki po Mszy szkolnej.

W najbliższą środę 8 grudnia przypada doroczna Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N. M. P. To jedna z najważniejszych Uroczystości Maryjnych w całym roku. Msze św. w środę rano o 7.00 i 9.00 oraz po południu o 17.00. Msza św. o 17.00 sprawowana będzie w intencji marianek, ministrantów oraz ich rodziców. Niech przyjdą wszyscy – Msza św. połączona będzie z obrzędem przyjęcia nowych ministrantów i marianek.

W zakrystii zapisujemy intencje Mszy św. przyszły rok. W zakrystii też rozprowadzamy opłatki i Caritasowe świece wigilijne. Ta świeca to pewien symbol łączności z Chrystusem żyjącym w bliźnich, szczególnie w ubogich i chorych.

Za sprzątanie kościoła dziękujemy parafianom z Rynku, o przyjście w najbliższą sobotę o 9.00 prosimy również naszych parafian z Rynku, numery od 14 do 18, dziękując z góry za okazaną pomoc.

Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła. Kolektę przeprowadzi Rada Parafialna. Prowadzimy aktualnie w kościele dosyć duże i kosztowne prace przy generalnej renowacji i konserwacji ołtarza głównego, ołtarza soborowego, ambonki, chcemy je kontynuować – w kolejce czekają ołtarze boczne, obrazy drogi krzyżowej, ambona. Bóg zapłać za złożone ofiary w przyszłą niedzielę. W drugą niedziele grudnia przewidziana jest też ogólnopolska zbiórka do puszek na Kościoły Wschodnie – jako pomoc dla Kościoła w krajach byłego Związku Radzieckiego. To też ważna intencja.

A dziś przed kościołem rozprowadzamy Gazetki Parafialne. To numer nadzwyczajny, bez wypisanych intencji Mszy św. czy porządku nabożeństw. 21 listopada odbyły się wybory do Parafialnych Rad Duszpasterskich. Wyniki tych wyborów zamieszczone są w dzisiejszej Gazetce. Wszystkich nowo wybranych członów Rady Parafialnej i Caritasu zapraszamy dziś po południu o godz. 15.00 do kościoła na nabożeństwo i przewidziane rozporządzeniem Księdza Biskupa Ordynariusza zaprzysiężenie nowo wybranych członów Rady i Caritasu, zaś po nabożeństwie na krótkie spotkanie Rady i Caritasu w sali domu DFK.
Napisane przez admin1 dnia grudnia 04 2010 14:32:08