OGŁOSZENIA PARAFIALNE, XXXIII Niedziela zwykła, 14.11.2010
Dziś „Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym”, szczególnie z chrześcijanami w Iraku. W ostatnich kilku latach liczba chrześcijan z półtora miliona zmniejszyła się tam do dwustu tysięcy. Antychrześcijański krwawy terror trwa niestety nadal.
Co możemy dla naszych braci i sióstr w wierze zrobić ? Przede wszystkim potrzebna jest gorąca modlitwa. Także włączanie się w akcje protestacyjne, jeśli takie będą. Dziś też przed kościołem zbiórka do puszek – Kościół pragnie wspomóc prześladowanych za wiarę. Jeśli już uratują oni swoje życie, tracą wszystko inne. Bóg zapłać za złożone ofiary.
Bóg zapłać również za wszystkie ofiary złożone dziś w czasie Mszy św. na potrzeby naszego kościoła.

W liturgii tego tygodnia w środę przypada wspomnienie św. Elżbiety, Patronki Elżbietanek. W czwartek o 17.00 Msza św. szkolna. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla.

Podziękowanie serdeczne za sprzątanie kościoła parafianom z ulicy Kwiatowej, o przyjście w najbliższą sobotę o godz. 9.00 prosimy naszych parafian z ulicy Kolorowej. Bóg zapłać za zrozumienie i za ofiary na kwiaty składane przy tej okazji.

Rozporządzenie Ks. Bpa Ordynariusza nakazuje przeprowadzić w przyszłą niedzielę we wszystkich parafiach wybory do Parafialnych Rad Duszpasterskich.
Ks. Bp napisał, że już dziś mamy niejako dokonać w sumieniu wyboru kandydatów, to znaczy zastanowić się, kogo wybrać do Rady, a w przyszłą niedzielę oddać na taką osobę głos.
Za tydzień przy drzwiach wyjściowych w kościele postawimy stoliki. Będą na nich kartki, długopisy, skrzynka. Wychodząc z kościoła wpiszemy po prostu swego kandydata i wrzucimy kartkę do skrzynki. Naszą obecną Radę Parafialną i Caritas prosimy, aby w przyszłą niedzielę o godz. 14.00 przyszła do salki i przeliczyła głosy.

Byłoby wskazane, żeby w nowo wybranej Radzie byli przedstawiciele z wszystkich rejonów naszej rozległej parafii. I tak na przykład parafianie z Pawłowic wybierają kogoś z Pawłowic, parafianie z Budzowa, Morgów czy Nowej Wsi, kogoś z Budzowa, Morgów czy Nowej Wsi. Parafianie mieszkający w Gorzowie w dzielnicy ulicy Chopina czy Kluczborskiej kogoś z tamtego rejonu i tak dalej…

Nie wybieramy osobno osób do Rady i Caritasu. Wpisujemy na kartkę tylko jedno nazwisko, jedną osobę. Wybrani sami zdecydują potem, w jakiej grupie chcą uczestniczyć. Ważne, byśmy ten apel Biskupa o wyborach do Rady Parafialnej potraktowali poważnie. Rozporządzenie Ks. Bpa i więcej informacji o wyborach do Parafialnych Rad Duszpasterskich znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii.
Napisane przez admin1 dnia listopada 13 2010 09:42:46