OGŁOSZENIA PARAFIALNE, Uroczystość Wszystkich Świętych, 1.11.2010
1 listopada Kościół uroczyście wspomina wszystkich świętych – znanych i anonimowych, dawnych i współczesnych. Uroczystość Wszystkich Świętych nie jest – jak czasem się ją nazywa – "Świętem Zmarłych". W dniu Wszystkich Świętych Kościół raduje się z faktu, iż bardzo wielu naszych zmarłych dostąpiło zbawienia i przebywa u Boga w niebie. Dzień Wszystkich Świętych przypomina także prawdę o powszechnym powołaniu do świętości. Każdy chrześcijanin jest powołany do świętości.

2 listopada natomiast obchodzimy Dzień Zaduszny. Kościół wspomina tego dnia w liturgii wszystkich wierzących w Chrystusa, którzy odeszli już z tego świata, a teraz przebywają w czyśćcu.

Choć Uroczystość Wszystkich Świętych różni się od Dnia Zadusznego, razem jednak te dni przypominają nam prawdę o wspólnocie Kościoła, obejmującej świętych w niebie, pokutujących w czyśćcu i żyjących jeszcze na ziemi. Wśród tych trzech stanów Kościoła dokonuje się, poprzez modlitwę, pamięć czy ofiarę, ciągła wymiana dóbr duchowych. W tej łączności (komunii) wyraża się świętych obcowanie.

Po południu dziś w naszym kościele o 13.30 nabożeństwo za zmarłych, następnie procesja na cmentarz i o g. 14.00 nabożeństwo za zmarłych na cmentarzu. Po nabożeństwie możliwość poświęcenia nowych pomników.

Dziś i jutro można uzyskać odpust zupełny. Odpust zupełny jest to darowanie człowiekowi przez Boga wszystkich kar doczesnych należnych za grzechy odpuszczone już co do winy w sakramencie pokuty. Kto uzyska odpust zupełny dla siebie uniknie kar czyśćcowych. Kto uzyska odpust zupełny za zmarłych – ratuje dusze z czyśćca.

Warunkiem dostąpienia odpustu jest wykluczenie wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz spełnienie trzech warunków:
- spowiedź lub bycie w stanie łaski;
- przyjęcie Komunii Świętej;
- odmówienie Ojcze nasz... Wierzę... i modlitwy
w intencjach Ojca Świętego

Dla naszych zmarłych miłosierdzie Boże wypraszamy w wypominkach. Wypominki – zalecki za zmarłych można składać albo też zapisywać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

W intencji zmarłych wypominanych Kościół święty na całym świecie modli się dziś i jutro w Dzień Zaduszny. Również w naszej parafii w ich intencji Msze św., modlitwy na cmentarzu, także Różaniec, dziś, jutro i przez cały nadchodzący tydzień w kościele codziennie po południu o godz. 16.30, następnie po Różańcu wieczorna Msza św. Zapraszamy.

Natomiast jutro w Dzień Zaduszny, przypominamy, Msza św. rano o 7.00, następnie o godz. 8.00 Różaniec i Msza św. za zmarłych wypominanych; także wieczorem jutro, najpierw o 16.30 Różaniec i następnie wieczorna Msza św. za zmarłych wypominanych.

Napisane przez admin1 dnia października 29 2010 16:32:20