OGŁOSZENIA PARAFIALNE, XXVIII Niedziela zwykła, 10.10.2010
Druga niedziela miesiąca, i jak zawsze, kolekta niedzielna przeznaczona jest na prowadzone w parafii prace remontowo – inwestycyjne. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary.

Dziś jeszcze o 15.00 nabożeństwo różańcowe w intencji rychłej beatyfikacji Jana Pawła II. W tygodniu Różaniec o 17.00, po Różańcu wieczorna Msza św., z wyjątkiem środy – w środę w tym tygodniu, 13-go października, najpierw o 17.00 Msza św. wieczorna i o godz. 17.30 ostatnie już w tym roku Nabożeństwo Fatimskie z Różańcem Fatimskim. Zapraszamy.

W czwartek o 17.00 Msza św. szkolna. Będzie to Msza św. ofiarowana w intencji nauczycieli i wszystkich Pracowników Oświaty, także emerytowanych i zmarłych, z okazji Dnia Nauczyciela. Niech liczny będzie udział dzieci, młodzieży oraz ich rodziców w tej Mszy św. Modlitwą chciejmy podziękować za nauczycielski trud i prosić o Boże błogosławieństwo w ich życiu.

Dla dzieci komunijnych oraz ich rodziców w kościele spotkanie modlitewno – katechetyczne w piątek o 17.00. Również dla kandydatów do bierzmowania takie spotkanie w kościele, także w piątek o 18.30.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła mieszkańcom z Więckowic Nowych. O przyjście w tym tygodniu w sobotę o 9.00 prosimy również parafian z Więckowic Nowych, numery od 41. do końca – z góry składając serdeczne Bóg zapłać.

Teraz jeszcze taka uwaga: mianowicie z pewnym niepokojem zauważamy w naszej parafii niską frekwencję we Mszy św. w tygodniu i nawet w niedzielę. To prawda, że media: telewizja, internet, prasa, mają duży wpływ na nasze postawy i zachowania, ale, zacytujmy tu zdanie z ostatniego Gościa Niedzielnego, z artykułu pana Franciszka Kucharczyka: „Wszyscy musimy oprzeć się terrorowi grupki szaleńców, którzy uparli się wysłać nas i nasze dzieci do piekła”.

Przypominamy, w naszym kościele jest stały porządek odprawiania Mszy św.:
w niedzielę o godz. 7.30 – 9.30 – 11.00, w sobotę Msza św. z liturgią niedzielną o 17.00, w tygodniu rano o 7.00 i wieczorem o 17.00.

Dziś Niedziela Papieska. W sobotę w tym tygodniu, 16-go października, w uroczystość św. Jadwigi, głównej patronki Śląska, przypada rocznica wyboru Ojca św., a przed kościołem dziś zbiórka do puszek na Fundację Nowego Tysiąclecia.
Te ofiary składają się na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z rodzin ubogich, młodzieży, która staje się niejako „żywym pomnikiem Jana Pawła II”. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na ten cel.

Napisane przez admin1 dnia października 08 2010 18:38:45