OGŁOSZENIA PARAFIALNE, XXVII Niedziela zwykła, 3.10.2010
Kolekta niedzielna na potrzeby Seminarium i Diecezji.
W przyszłą niedzielę, w drugą niedzielę miesiąca, kolektę przeprowadzi nasza Rada Parafialna. Kontynuowane są prace przy generalnej renowacji ołtarza głównego, kosztowne było wynajęcie podnośnika do malowania i renowacji murów kościoła, żmudne i trudne były prace wewnątrz wieży kościoła, które zresztą nadal muszą być prowadzone, bo niestety bardzo niedobry jest stan krokwi podtrzymujących całą konstrukcję wieży; kolektę w przyszłą niedzielę polecamy szczególniejszej ofiarności wszystkich wiernych.

Dziś jeszcze o 15.00 nabożeństwo różańcowe, po Różańcu wspólne modlitwy Rodziny Franciszkańskiej.

Trwa miesiąc różańcowy. Codziennie w tygodniu w naszym kościele o godz. 17.00 wspólnie odmawiamy Różaniec, po różańcu wieczorna Msza św.
Parafian z wiosek zachęcamy serdecznie do gromadzenia się przy krzyżach przydrożnych i kapliczkach na wspólną modlitwę. To święty zwyczaj naszych przodków, który nie może zaginąć.

W tym tygodniu w czwartek przypada święto NMP Różańcowej. O 17.00 w czwartek Msza św. w intencji wszystkich Róż Różańcowych naszej parafii, Msza św. z nauką stanową. Niech nie zabraknie nikogo.
Również w czwartek o 17.00 Msza św. szkolna.

Dla dzieci komunijnych i ich rodziców spotkanie modlitewno – katechetyczne w piątek o 17.00, dla kandydatów do bierzmowania spotkanie w kościele także w piątek, o 18.30.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy w całej Polsce Dzień Papieski. Na obchody tego dnia składają się: modlitwa o beatyfikację Jana Pawła II, przypomnienie nauki papieskiej, zbiórka na Fundację wspierającą uczące się dzieci i młodzież z rodzin ubogich.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła mieszkańcom z Pawłowic. O przyjście w tym tygodniu w sobotę o 9.00 prosimy naszych parafian z Więckowic Nowych numery od 1. do 40. – i z góry składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

Przed kościołem po Mszy św. rozprowadzane są Gazetki Parafialne. W nich m. in. intencje Mszy św. do dnia 24 października oraz plan – porządek sprzątania kościoła, wypisany już na przyszły rok.

Jak wiemy, dziś w Kościele Katolickim rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. W parafii nie organizujemy z tej okazji jakichś specjalnych akcji. Rozejrzyjmy się po prostu wokół siebie. Okazji do czynienia uczynków miłosierdzia jest aż nadto.
Natomiast przed kościołem dziś zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Opolskiej – na wspomożenie dzieł charytatywnych, które Caritas prowadzi. To duże i ważne dzieła. Hospicja, Dom Samotnej Matki, Ośrodek dla dzieci z porażeniem mózgowym, jadłodajnie dla bezdomnych i wiele innych. Bóg zapłać za złożone ofiary i pamiętajmy:„Miłosierni, miłosierdzia dostąpią”…

Napisane przez admin1 dnia października 01 2010 15:20:07