OGŁOSZENIA PARAFIALNE, Wniebowzięcie NMP, 15.08.2010
Dzisiejsza niedziela to Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Kolekta niedzielna przeznaczona jest na potrzeby Wydziału Teologicznego w Opolu. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Dziś przypada 25. rocznica konsekracji ks. bpa Jana Bagińskiego, emerytowanego już biskupa pomocniczego w Opolu. Srebrny jubileusz święceń biskupich obchodzony będzie w katedrze opolskiej dziś o 16.00. Polecamy Jubilata modlitwom wiernych.

We wtorek wyrusza z Kluczborka diecezjalna piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Lista jest jeszcze ciągle otwarta. Swój udział można zgłosić jutro - w kancelarii parafialnej w Kluczborku, w tzw. „starej parafii”, bezpośrednio przed wyruszeniem pielgrzymki. Zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce naszą młodzież i dorosłych.

We wtorek przypada Uroczystość św. Jacka, głównego Patrona Metropolii Górnośląskiej. Obchody odpustowe ku czci św. Jacka odbędą się w Kamieniu Śląskim w przyszłą niedzielę. Suma o 11.00, nieszpory o 15.00.

Podziękowanie serdeczne dla naszego parafialnego Caritas i ludzi dobrej woli za zorganizowanie zabawy charytatywnej w lesie w Tęczynowie. Impreza była bardzo udana. Cały zysk z zabawy, w sumie 3.600 zł, zostanie rozdysponowany jako pomoc dla najuboższych w parafii. Dla potrzebujących Caritas rozdziela jeszcze dary: mąkę i płatki – w poniedziałek i wtorek w godzinach od 14.00 do 18.00 w domu DFK. Podziękowanie serdeczne dla woluntariuszy, którzy zaangażowali się w tę akcję pomocy dla najuboższych w parafii.

Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła parafianom z bloku C i D z ulicy Wojska Polskiego. O przyjście w najbliższą sobotę o 9.00 prosimy parafian z ulicy Chopina blok I, od ulicy. Bóg zapłać za zrozumienie.

Naszej młodzieży parafialnej dziękujemy za oprawę muzyczną i liturgiczną dzisiejszej Mszy św. Dobrzy byłoby gdyby częściej w naszym kościele takie ubogacenie liturgii mogłoby się odbywać. Nie posiadamy jednak niestety w parafii żadnego sprzętu ani muzycznego ani nagłaśniającego. Wszystko jest jak dotąd użyczane - od Domu Kultury, także od indywidualnych osób – dziękujemy za życzliwość i możliwość wypożyczenie sprzętu, ale byłoby naprawdę lepiej gdyby na stanie parafii choć trochę takiego sprzętu było, dlatego po Mszy św. nasza młodzież stanie z puszkami przed kościołem – prosimy w miarę możliwości o wspomożenie tej prośby o datki. Niech w parafii naszej coś się dzieje, niech zaistnieje grupa dzieci i młodzieży, która potrafi i pragnie coś z siebie dać – Panu Bogu, ludziom i parafii. A jak trudno o to zaangażowanie dzieci i młodzieży wiedzą i rodzice i nauczyciele i księża. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone dziś do puszek przed kościołem.

I na zakończenie – jak co roku w Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. – poświęcenie ziół i kwiatów ku czci Matki Bożej . . .

Napisane przez admin1 dnia sierpnia 14 2010 14:20:09