OGŁOSZENIA PARAFIALNE, XVIII Niedziela zwykła, 1.08.2010
Kolekta niedzielna przeznaczona jest na potrzeby Seminarium i Diecezji. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Z racji święta Matki Bożej Anielskiej można zyskać dziś, jutro albo w przyszłą niedzielę, odpust zupełny zwany Porcjunkulą pod zwykłymi warunkami, czyli: spowiedź, komunia św., nawiedzenie kościoła, modlitwa Ojcze nasz, Wierzę w Boga, modlitwa w intencjach Ojca św., wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu.

Rodzina Franciszkańska zaprasza do kościoła na wspólną modlitwę o godz. 15.00.

W środę wspomnienie św. Jana M. Vianneya.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św.

W piątek święto Przemienienia Pańskiego.

Odwiedziny chorych będą w przyszłym tygodniu.

Zachęcamy naszych parafian, wszystkich, szczególnie młodzież, ale także dorosłych, do udziału w 34. Pieszej Pielgrzymce Opolskiej na Jasną Górę. Odbędzie się ona w dniach od 17 do 21 sierpnia. Pielgrzymi wychodzą z kościoła Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku we wtorek 17 sierpnia. Zakończenie pielgrzymki w sobotę Mszą św. o 11.00 na wałach jasnogórskich.
Zgłoszenie i zapisy na pielgrzymkę przyjmowane są w kancelarii parafialnej w Kluczborku, w tzw. „starej parafii”.

Parafianom z Gorzowa z ulicy Piłsudskiego dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła. O przyjście w tym tygodniu w sobotę o godz. 9.00 prosimy naszych parafian z ulicy Wojska Polskiego, blok A i B.
Wszystkim, którzy przyjdą - Bóg zapłać.

Kolektę w przyszłą niedzielę, w drugą niedzielę miesiąca, przeprowadzi Rada Parafialna. Jest to kolekta składająca się na parafialny fundusz inwestycyjno – remontowy. Prace, często bardzo kosztowne, przy tak dużym i wiekowym obiekcie jakim jest nasz kościół, prowadzone muszą być na bieżąco. Bóg zapłać za ofiary złożone w przyszłą niedzielę.

Zaczął się sierpień. Jak co roku, Kościół przypomina, że jest to miesiąc trzeźwości, w tym roku pod hasłem Abstynencja jest darem miłości.
Tu znajdziesz pełny tekst apelu Konferencji Episkopatu Polski poświęcony tej ważnej sprawie.

Napisane przez admin1 dnia lipca 30 2010 20:15:27