OGŁOSZENIA PARAFIALNE, X Niedziela zwykła, 6.06.2010
Dziś pierwsza niedziela czerwca, dziesiąta zwykła roku liturgicznego. Dziś dwie duże i ważne uroczystości o charakterze ogólnopolskim. Jest to beatyfikacja w Warszawie Sługi Bożego Księdza Jerzego Popiełuszki oraz Święto Dziękczynienia. Przed kościołami całej Polski organizowana jest dziś także zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie.

W czerwcu, jak wiemy, oddajemy szczególną cześć Sercu Bożemu. Zapraszamy wszystkich dziś o 15.00 na nabożeństwo do N. S. P. J. Po nabożeństwie także wspólne modlitwy Rodziny Franciszkańskiej. Kolekta niedzielna na potrzeby Seminarium i Diecezji. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Trwa oktawa Bożego Ciała. Wieczorne Msze św. w tygodniu połączone będą z procesją eucharystyczną dookoła kościoła. Jak każe wielowiekowa parafialna tradycja, ofiarowane są one w intencji mieszkańców z poszczególnych wiosek naszej parafii i z Gorzowa – od gradobicia, o dobre plony, o błogosławieństwo Boże w pracy i w życiu.
W tym tygodniu w poniedziałek o 18.00 w intencji parafian z Więckowic Starych, Nowych i Morgów, we wtorek o 18.00 w intencji parafian z Libiąża, Szczotek i Strug, w środę o 18.00 w intencji parafian z Pawłowic, w czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała o g. 17.00 w intencji parafian z Gorzowa.
Na tych Mszach św. niech nie zabraknie nikogo z danej wioski czy z Gorzowa. Klęska powodzi pokazała, jak bardzo potrzebne jest nam wszystkim Boże błogosławieństwo. Po procesji przed Najśw. Sakramentem śpiewać będziemy suplikacje.
O czynny udział w procesji prosimy poczty sztandarowe, służbę liturgiczną, dzieci sypiące kwiaty, dzieci w strojach komunijnych.

W czwartek jak zawsze Msza szkolna o 17.00.

W piątek przypada doroczna Uroczystość N. S. P J. Zapraszamy do udziału we Mszy św. rano o 7.00 lub wieczorem o 18.00.

W sobotę święto Niepokalanego Serca N. M. P. W kontekście objawień fatimskich – święto bardzo ważne. W Pawłowicach w sobotę przy kapliczce przydrożnej o g. 11.00 doroczne nabożeństwo odpustowe ku czci Niepokalanego Serca N. M. P. Zapraszamy na to nabożeństwo wszystkich naszych parafian.

Parafianom z Nowej Wsi dziękujemy za sprzątanie kościoła. O przyjście w tym tygodniu w najbliższą sobotę o godz. 9.00 prosimy naszych parafian z Tęczynowa i Biedy. Bóg zapłać za troskę o świątynię parafialną.

W przyszłą niedzielę, w drugą niedzielę miesiąca, kolekta zbierana przez Radę Parafialną na potrzeby naszego kościoła, na prace zaplanowane na ten rok: naprawy, konserwację i renowację murów świątyni oraz renowację ołtarzy. Bóg zapłać za ofiary złożone w przyszłą niedzielę.

Napisane przez admin1 dnia czerwca 04 2010 11:39:59