OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 6. Niedziela Wielkanocna, 5.05.2013

Dziś VI niedziela wielkanocna. Kolekta niedzielna na potrzeby Seminarium Duchownego i Diecezji. Bóg zapłać za złożone ofiary.

W poniedziałek, wtorek i w środę Dni Krzyżowe – dni modlitw o dobre urodzaje, o dobrą pogodę, o błogosławieństwo Boże w pracy. W te dni rano o 6.30 procesja błagalna do Krzyża – zapraszamy wszystkich do udziału.

W miesiącu maju codziennie nabożeństwa majowe. W kościele odprawiamy je w tygodniu po wieczornej Mszy św., w niedziele o 15.00. Parafian z wiosek zachęcamy do samodzielnego sprawowania nabożeństw majowych – przy kapliczce czy krzyżu znajdującym się w wiosce. To zwyczaj naszych przodków i nie może on zaginąć. Wspólna modlitwa, pieśni maryjne, tak bardzo łączą, integrują ludzi.

W czwartek o 17.00 Msza św. szkolna. Po Mszy św. próba dla dzieci komunijnych.

15 maja w Sternalicach udzielany będzie sakrament bierzmowania dla młodzieży z trzecich klas Gimnazjum z naszego dekanatu. Ostatnie spotkanie przygotowujące do przyjęcia tego sakramentu odbędzie się w tym tygodniu w piątek w Sternalicach o godz. 19.00 – spotkanie połączone z próbą generalną i spowiedzią św. Rodzice pomogą swoim dzieciom, kandydatom do bierzmowania, w dotarciu do Sternalic.

Za sprzątanie kościoła dziękujemy parafianom z Pawłowic, o przyjście w najbliższą sobotę o godz. 9.00 prosimy także parafian z Pawłowic – wioska nr od 65 do końca. Bóg zapłać za troskę o kościół.

W przyszłą niedzielę, w drugą niedzielę miesiąca, kolektę przeprowadzi Rada Parafialna i polecamy ją ofiarności wiernych Chcielibyśmy jeszcze w tym roku rozpocząć prace przy rewitalizacji terenu przy kościele i przy budowie dzwonnicy. Bóg zapłać również za ofiary składane na renowację ołtarza Matki Bożej Bolesnej.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Napisane przez admin1 dnia maja 03 2013 20:08:02